Elewacja na budynkach I etapu inwestycji Platanowy Park - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Elewacja na budynkach I etapu inwestycji Platanowy Park
Data publikacji: 10.08.2017

Kolejny etap prac na terenie inwestycji Platanowy Park na bydgoskim Osiedlu Leśnym zwieńczony został rozpoczęciem kładzenia elewacji na wznoszonych budynkach. To zwiastun zbliżającego się zakończenia budowy - kolejni mieszkańcy wprowadzą się tutaj już pod koniec bieżącego roku.

Pierwsi mieszkańcy Platanowego Parku wprowadzili się tu pod koniec 2015 roku, wraz z ukończeniem dwóch budynków etapu 0 tej inwestycji. Równe dwa lata później pojawią się tu nowi lokatorzy budynków wybudowanych w ramach etapu I. Zbliżający się termin ukończenia prac zwiastuje pojawienie się elewacji na bryle budynku. Elegancji nowoczesnym budynkom projektu renomowanego poznańskiego biura CDF Architekci, przydają wykończone już pierwsze płaszczyzny z cegły i kamienia. Elewacja utrzymana jest w jasnej i naturalnej tonacji kolorystycznej, która harmonizować będzie z przygotowaną koncepcją zagospodarowania całego osiedla Platanowy Park i towarzyszącymi jej licznymi obszarami zieleni.Znajdujące się z zewnętrznej strony budynków lokale usługow0-handlowe otrzymały wykończenie elewacji utrzymane w podobnym stylu i kolorystyce, jednak dostosowane do swojej funkcjonalności.Pod koniec roku rozpoczniemy przekazywanie 148 mieszkań – informuje Andrzej Witkowski, członek zarządu spółki CDI 3. – Bryła budynku jest połączona dwupoziomowym garażem podziemnym na 164 miejsca postojowe, a w części parterowej znajdzie się miejsce dla 19 lokali użytkowych. To kolejny etap budowy multifunkcyjnego osiedla Platanowy Park, które powstaje na przestrzeni ponad 9 ha terenu, gdzie już w fazie projektowej pomyślano o rekreacji mieszkańców, placach zabaw i przyjaznym otoczeniu budynków.

Tak prezentuje się prototyp budynku wykonany na makiecie osiedla Platanowy Park od zewnętrznej strony:

I od zielonego dziedzińca łączącego bryły:

Najważniejsze dane liczbowe dotyczące mieszkań etapu I prezentuje poniższa tabela:

Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10-ciu hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej w Bydgoszczy. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. To inwestycja idealna dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na cichym osiedlu, z jednoczesnym dostępem do atrakcji i rozrywek centrum miasta.