Etap I zakończony! Pozwolenie na użytkowanie kolejnych budynków Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Etap I zakończony! Pozwolenie na użytkowanie kolejnych budynków Platanowego Parku
Data publikacji: 01.02.2018

Ostatni dzień stycznia okazał się wielkim świętem dla sektora deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch budynków największej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy - multifunkcyjnego osiedla Platanowy Park.

31 stycznia 2018 przedstawiciele sektora deweloperskiego Grupy odebrali ostateczne decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Miasta Bydgoszczy o pozwoleniu na użytkowanie dwóch budynków przy ul. Leśnej 20 i 22.Już w przyszłym tygodniu pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich nowych mieszkań. Cały proces przekazywania potrwa kilka tygodni.Rozpoczniemy przekazywanie 148 mieszkań – informuje Andrzej Witkowski, członek zarządu spółki CDI 3. – Bryła budynku jest połączona dwupoziomowym garażem podziemnym na 164 miejsca postojowe, a w części parterowej znajdzie się miejsce dla 19 lokali użytkowych. To kolejny etap budowy multifunkcyjnego osiedla Platanowy Park, które powstaje na przestrzeni ponad 9 ha terenu, gdzie już w fazie projektowej pomyślano o rekreacji mieszkańców, placach zabaw i przyjaznym otoczeniu budynków.

W ukończeniu znajdują się jeszcze lokale użytkowe w przyziemiu oraz część bogatej infrastruktury drogowo-parkowej otaczającej budynki.Tak ukończone budynki z lotu ptaka prezentowały się około miesiąc temu, gdy trwały jeszcze zaawansowane prace nad estetyką ich otoczenia oraz wykończaniem balkonów:Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10-ciu hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej w Bydgoszczy. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. To inwestycja idealna dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na cichym osiedlu, z jednoczesnym dostępem do atrakcji i rozrywek centrum miasta.Etap 0 czyli dwa budynki przy ul. Leśnej 19 i 21, zostały oddane 2 lata temu. Wkrótce zaś ruszą prace nad kolejnym etapem (II) - przed świętami informowaliśmy o uzyskaniu pozwolenia na jego budowę.