Kolejne wieże do skoków Makrum trafią na norweskie fiordy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kolejne wieże do skoków Makrum trafią na norweskie fiordy
Data publikacji: 15.04.2022

Kolejny ciekawy projekt zrealizowany został przez specjalistów Makrum. Są to imponujące wieże do skoków  do wody przeznaczone dla klienta z Norwegii. To już kolejny taki projekt który reprezentował będzie markę Makrum w Skandynawii!
Makrum wykonało trzy wieże/ skocznie (Diving Towers) o wysokości odpowiednio: 10m, 5m i 3m, które finalnie zostaną zamocowane na klifie jednego z fiordów w Norwegi. 

Skocznie te przeznaczone są do uprawiania bardzo lubianego w Norwegii sportu – skoków do wody i ich różnych wariacji, np. dødsing'u(death diving). Jest to tam coraz popularniejszy sport o nietypowych zasadach, gdzie ocenie podlega nie poprawność wykonania ewolucji czy wejścia do wody, a towarzyszący temu show. Zawodnicy skaczą z kilkumetrowej wieży i zanim uderzą w taflę - często głową lub brzuchem - wykonują różne ewolucje.

Wieże trafią do Norwegii w kwietniu 2022 roku.
Projekt ten to już kolejne zamówienie na podobne wieże do skoków. Poprzednie skocznie dostarczyliśmy z powodzeniem około 5 lat temu dla ekskluzywnego ośrodka wypoczynkowego na norweskim półwyspie Kadettangen, niedaleko urokliwego miasta Sandvika. Prezentują się imponująco:
źródło: Youtube, Torbjørn Hundere