Spadek plonów i trudności w transporcie. Straszenie? Czy głód na świecie jest realny? - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Spadek plonów i trudności w transporcie. Straszenie? Czy głód na świecie jest realny?
Data publikacji: 11.04.2022

GIEŁDA | KAPITAŁ | INWESTYCJE to jeden z cyklów w ramach vodcastów Grupy Kapitałowej IMMOBILE! Poruszamy tu najgorętsze zagadnienia związane z gospodarką. Tematem najnowszego odcinka serii jest 👉 popyt i podaż na rynku żywności. 

Jak będą się kształtowały ceny żywności? Czy robienie zapasów ma sens? Czy rozszerzający się głód na świecie jest realnym zagrożeniem? O aktualnych wyzwaniach w produkcji żywności, Piotr Kulessa oraz Mikołaj Jerzy rozmawiają z gościem specjalnym - Jackiem Podlewskim, prezesem zarządu CGFP, spółki zarządzającej majątkiem fundacji hrabiny Potulickiej, w skład której wchodzi między innymi 7 tys. ha gruntów ornych, oraz rolnikiem prowadzącym duże rodzinne gospodarstwo rolne. 

👉Tematy odcinka: 0:00 Czynniki kształtujące popyt na rynku żywności, inwestycja w produkty rolne 6:21 Gromadzenie zapasów, spekulacja żywnością 11:55  Które rejony świata mogą mieć problemy z głodem jako pierwsze? 17:03 Podaż. Czy jest w stanie urosnąć mimo zawirowań? 31:25 Wpływ wojny na podaż żywności 40:00 Czy powinniśmy znieść obostrzenia wokół GMO aby zwiększyć plony? Polityka unijna 56:34 Co będzie się działo z cenami w perspektywie roku/ 5 lat? 
#cenyżywności #spadekplonów #głód