MAKRUM Project Management w Chinach - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

MAKRUM Project Management w Chinach
Data publikacji: 04.11.2015

Delegacja specjalistów ze spółki MAKRUM Project Management właśnie powróciła z dwutygodniowego pobytu w Chinach. Jest to kolejna w ostatnich miesiącach wizyta spółki w tym regionie, odbywana celem rozpowszechnienia marki MAKRUM i jej produktów w krajach azjatyckich i na rynku wschodnim.
 
Głównym punktem tej podróży był udział w tragach 16’th Coal and Mining Expo w Pekinie. Są to największe targi związane z branżą wydobywczą w Chinach. Organizowane są od 1985 roku, ciesząc się znakomitą reputacją w branży, tak w Azji jak i na całym świecie. Ostatnia edycja targów zgromadziła na obszarze ponad 80 000 m2, ponad 500 wystawców z 20 krajów. To doskonała okazja do wypromowania swoich produktów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas targów MAKRUM oferowało zarówno swoje flagowe systemy kruszące, jak i nowoczesne systemy technologii kruszenia. Jako lider technologii kruszenia na polskim rynku, spółka wnosi na rynek azjatycki nowoczesne rozwiązania podparte wieloletnim doświadczeniem w branży. Udział w targach był również okazją do zapoznania się z ofertą firm reprezentujących branżę wydobywczą z całego świata oraz z obecnymi trendami, nowinkami i preferencjami tego rynku. Poznanie oferty konkurencji (zakładów związanych z przerobem kopalin, produkcją cementu i wielu innych) pomaga rozwijać własne produkty i pozostawać na bieżąco z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie parametrów oferowanych maszyn i linii technologicznych, automatyki czy systemów pomiarowo-sterowniczych.
 
Wizytę na targach poprzedziły spotkania bilateralne z potencjalnymi klientami oraz przyszłymi partnerami MAKRUM w realizowanych w Azji programach inwestycyjnych.  Szczególne zainteresowanie MAKRUM skupia się wokół obszarów skoncentrowanych wokół takich miast jak Szanghaj, Qingdao, Zhengzhou oraz Pekin Są to duże ośrodki przemysłowe, gdzie znajduje się większość firm z branży. Duża ilość potencjalnych klientów i kooperantów narzuciła nam konieczność stworzenia dwóch niezależnych zespołów delegacyjnych, które równolegle odbywały spotkania. Ich celem było zapoznanie się oczekiwaniami naszych potencjalnych klientów jak również rozszerzenie oferty naszych azjatyckich partnerów o specjalistyczne maszyny produkcji MAKRUM. 
 Wizyta w Chinach jest kolejnym krokiem w polityce rozwoju i rozpowszechnienia marki MAKRUM i jej produktów własnych za granicą. Bodźcem do podjęcia ekspansji spółki na rynkach rozwijających się jest obecna sytuacja gospodarcza Polski jak i całego sektora przemysłowego. W działaniach tych MAKRUM korzysta ze wsparcia Ministerstwa Gospodarki, Izb Gospodarczych, Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera oraz innych instytucji, które aktywnie wspierają aktywność polskich podmiotów gospodarczych za granicą.