Nadchodzi zielona (inflacja) transformacja! Co przyniosą regulacje? – cotygodniowy vodcast Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nadchodzi zielona (inflacja) transformacja! Co przyniosą regulacje? – cotygodniowy vodcast Grupy Kapitałowej IMMOBILE
Data publikacji: 20.08.2021

Zapraszamy do śledzenia cotygodniowych videocastów podsumowujących bieżącą sytuację Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. i jej spółek, a przy tym także omawiających najważniejsze wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne. W 55. odcinku, rozmawiamy o cenach energii i zielonej transformacji. Co przyniosą nowe regulacje w tym zakresie spółkom, a co indywidualnym konsumentom? Jak to wpłynie na inflację? Zachęcamy do oglądania!Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego energia tyle kosztuje? Kto ustala jej ceny? W jakim jest stanie polski sektor energetyczny, jakie czekają go inwestycje i dlaczego? O tym w najnowszym odcinku vodcastów Grupy Kapitałowej IMMOBILE rozmawiają Piotr Fortuna, Piotr Kulessa oraz Mikołaj Jerzy. Poruszają oni także kwestie interesujące nas z perspektywy należącej do Grupy spółki realizującej inwestycje w OZE - Atremu. Mowa tu o inwestycjach w energetyce, przebudowie sieci i sposobach magazynowania energii. Jaki wpływ na te kwestie będzie miał Europejski Zielony Ład? Jakie są jego założenia i co może on przynieść spółkom, a co nam indywidualnie. Czy zielone regulacje i koszt 'śladu węglowego' wpływają na inflację? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. Zachęcamy do oglądania i dyskusji na zielone tematy!

👉 Tematy odcinka:

0:00 Skąd bierze się cena energii, kto/co ustala ceny na rynku?

8:59 Inwestycje w energetyce, przebudowy sieci, magazynowanie energii

16:11 Europejski Zielony Ład, zmiany w energetyce i ich wpływ na gospodarkęWażne linki:

https://www.forum-energii.eu/pl/dane-o-energetyce/miesiecznik - opis zmiennych kosztów wytwarzania w przeciętnej elektrowni opalanej węglem kamiennym w Polsce/ zmiany czynników kosztowych w czasie.

https://tge.pl/dane-statystyczne - jak zmieniały się faktyczne ceny energii elektrycznej w ostatnim czasie

Dla naszych słuchaczy podcasty Grupy Kapitałowej IMMOBILE są dostępne także na najpopularniejszych platformach! Subskrybuj nas na swojej ulubionej – już teraz znajdziesz nas na Spotify, Soundcloud oraz Podcastach Google. Udostępniamy tam najnowsze odcinki i sukcesywnie uzupełnimy nasze profile również archiwalnymi nagraniami. Kliknij logo aby przejść do wybranej platformy:Soundcloud
Spotify
Google PodcastsPoprzednie odcinki podcastów: https://blog.immobile.com.pl/tag/podcast-grupa-kapitalowa-immobile/Zapraszamy do komentowania oraz subskrybowania naszego profilu na Youtube, aby być na bieżąco z kolejnymi odcinkami. Zachęcamy także do słuchania i zadawania pytań, do których odnieść się będziemy mogli w kolejnych odcinkach serii.