Nasza relacja z XXI Konferencji Wallstreet w Karpaczu - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nasza relacja z XXI Konferencji Wallstreet w Karpaczu
Data publikacji: 06.06.2017

W dniach 2-4 czerwca w Karpaczu odbyła się doroczna Konferencja Wallstreet, organizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Na największym w Polsce spotkaniu rynku kapitałowego, kolejny rok z rzędu, nie zabrakło Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

Podczas obecności na tegorocznej Konferencji WallStreet w Karpaczu, mieliśmy okazję spotkać się z inwestorami podczas Forum Akcjonariat – indywidualnych prezentacji spółek giełdowych. Na naszym wystąpieniu udało się zgromadzić liczne grono słuchaczy, którzy bliżej poznali Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A., wysłuchali prelekcji o jej działalności oraz zadali przedstawicielom spółki liczne pytania na temat jej funkcjonowania.

W prezentacji przedstawiono aktualny zarys danych finansowych, wyjaśniono istotę dywersyfikacji struktury Grupy i opisano jej aktywność w podstawowych sektorach działalności: przemysłowym, hotelowym, deweloperskim oraz segmencie nieruchomości. Zaprezentowano również nasze główne projekty; wśród nich inwestycje, których rozwój będzie dla spółki kluczowy w najbliższych latach, powodując skokowy przyrost przychodów Grupy. W tegorocznej prezentacji, spółka skupiła się również na rozwoju Grupy jaki miał miejsce w roku ubiegłym, m.in. przez sukces w przejęciu innej spółki giełdowej Projprzem S.A. i rozwinięcie oferty sektora przemysłowego GK IMMOBILE, otwarcie nowego hotelu sieci Focus w Gdańsku czy nabycie i otwarcie w ramach sieci zabytkowej ikony lokalnego hotelarstwa, Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Przedstawiono efekty tych wydarzeń i perspektywy jakie niosą one w kolejnych latach funkcjonowania spółki.Podczas wydarzenia wzięliśmy również udział w Targach Twoje Inwestycje, a przez cały czas trwania konferencji, prowadziliśmy rozmowy z jej gośćmi przy naszym stoisku. W międzyczasie, reprezentujący w Karpaczu Grupę Kapitałową IMMOBILE Prezes Zarządu Rafał Jerzy, udzielił wywiadu telewizji dla inwestorów Inwestorzy.tv. Nagranie udostępnimy już wkrótce.

Tegoroczna konferencja WallStreet była już 21 edycją największego w Polsce cyklu spotkań inwestorów indywidualnych. Wydarzenie jak co roku odbywało się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, a patronat honorowy nad nim objęła Komisja Nadzoru Finansowego oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Udział Grupy Kapitałowej IMMOBILE w tym roku był wyjątkowy – wystąpiła ona bowiem po raz drugi jako partner konferencji. Jesteśmy dumni ze współpracy przy tak prestiżowym wydarzeniu, zbierającym corocznie w jednym miejscu liczną rzeszę uczestników rynku kapitałowego, pozwalając im na edukację oraz wzajemną wymianę doświadczeń.

Wszystkim inwestorom i gościom konferencji z którymi mieliśmy okazję porozmawiać, serdecznie dziękujemy za tę możliwość. Mamy nadzieję na powtórne spotkanie już jesienią – podczas kolejnego wydarzenia skierowanego dla inwestorów indywidualnych – konferencji Profesjonalny Inwestor w Zakopanem. Coroczna obecność na obu tych konferencjach jest kontynuacją strategii polepszania komunikacji z rynkiem. W jej ramach zwiększamy również aktywność w mediach branżowych oraz współpracujemy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych, a już pod koniec czerwca zorganizujemy Dzień Inwestora i Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością naszej spółki.