Nowe wieści z budowy Osiedla Uniwersyteckiego (video) - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowe wieści z budowy Osiedla Uniwersyteckiego (video)
Data publikacji: 20.07.2021

Zapraszamy na film dokumentujący postępy w budowiedrugiego etapu Osiedla Uniwersyteckiego, jednego z projektów deweloperskich Grupy Kapitałowej IMMOBILE, realizowanych pod skrzydłami spółki deweloperskiej CDI. Wykonane prace omówił kierownik budowy, Jakub Bryliński.

W filmie przedstawiono postępy dokonane na budowie drugiego etapu Osiedla od marca, kiedy to ostatni raz kierownik budowy dokumentował jej postępy. W najnowszym nagraniu przedstawił roboty zewnętrzne, drogowe oraz prace wewnątrz. Obecnie wszystkie budowane budynki posiadają już ukończone elewacje oraz zamontowane drzwi do klatek schodowych. Balkony w większości posiadają balustrady, izolacje płyty balkonowej i płytki tarasowe. Na klatce schodowej położono okładziny ścian z wełny i płyt gipsowo-kartonowych oraz płytki podłogowe. Zamontowano także windy i drzwi w piwnicy, a boksy garażowe zaopatrzono w bramy wjazdowe. Trwają również roboty drogowe wokół nowych budynków - położono krawężniki, wykonano stabilizację gruntu i trwa układanie kruszywa, stanowiącego konstrukcję drogi.

Etap drugi Osiedla Uniwersyteckiego realizowanego w bydgoskim Fordonie, to trzy kolejne bliźniacze budynki, a w ich ramach 106 mieszkań o powierzchniach od 26,67 do 73,44 metrów kwadratowych. Budowa drugiego etapu inwestycji tej wystartowała na początku 2020 roku. Jesienią ku końcowi dobiegała faza konstrukcyjna, a w listopadzie zawisła tradycyjna wiecha wieńcząca zakończenie tego etapu budowy.

Wznoszenie etapu pierwszego, składającego się z trzech budynków z 108 mieszkaniami, trwało dwa lata i zakończyło się w czerwcu 2020. Docelowo powstanie tutaj piętnaście budynków wielorodzinnych. Każdy z budynków będzie miał pięć kondygnacji, w tym cztery mieszkalne (nadziemne) oraz jedną częściowo podziemną. Na tej najniższej zaplanowano indywidualne garaże z jednej strony budynku, natomiast z drugiej komórki lokatorskie.