Otwarcie wybudowanej przez Projprzem Budownictwo Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Otwarcie wybudowanej przez Projprzem Budownictwo Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach
Data publikacji: 30.10.2023

Największa w ostatnim czasie inwestycja na terenie gminy Stoszowice realizowana była w dwóch etapach jednocześnie. Pierwszy polegał na budowie Inkubatora Przedsiębiorczości 2.0 wraz z zagospodarowaniem terenu. Prace te wykonała spółka Projprzem Budownictwo.
źródło: youtube TVKłodzka
Projekt w którego realizacji swój ważny udział miała należąca do Grupy Przemysłowej PJP Makrum spółka Projprzem Budownictwo, ma być kołem zamachowym rozwoju gospodarczego Stoszowic. Wybudowano 2500 m2 powierzchni użytkowej dla przedsiębiorstw z branży auto-moto, automatyki i mechaniki oraz IT. Nowo otwarty Inkubator Przedsiębiorczości 2.0 w Stoszowicach jest częścią liczącej ponad 15 ha stoszowickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Budynek inkubatora zbudowano w rekordowo szybkim czasie: Podpisaliśmy umowę z inwestorem 20 marca 2023 r., weszliśmy na budowę 11 kwietnia i zrealizowaliśmy ten obiekt w 5 miesięcy, zakładając że w międzyczasie projekt zmienił się w formułę 'zaprojektuj i wybuduj', musieliśmy więc uzyskać wymagane pozwolenia. Potrzebna była spora mobilizacja - mówi Paweł Sokołowski, reprezentujący podczas uroczystego otwarcia inwestycji spółkę Projprzem Budownictwo.

20 października miało miejsce oficjalne otwarcie Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach. Za udostępnienie zdjęć z uroczystości dziękujemy gminie Stoszowice.
Tak pracowała spółka Projprzem Budownictwo w trakcie realizacji inwestycji: