Otwarto biuro sprzedaży sieci Focus Hotels w Bukareszcie - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Otwarto biuro sprzedaży sieci Focus Hotels w Bukareszcie
Data publikacji: 20.10.2017

Sieć Focus Hotels otworzyła biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji. Jak zapowiada Wiceprezes Zarządu sieci Łukasz Płoszyński, pierwszych inwestycji Focus Hotels można się spodziewać właśnie w stolicy Rumunii - Bukareszcie.

Celem strategicznym sieci Focus jest powiększanie grupy obiektów poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. I połowa 2017 roku była pod tym względem rekordowa – spółka podpisała trzy umowy dzierżawy na nowe projekty hotelowe oraz przejęła prowadzenie istniejącego obiektu. W sprawozdaniu finansowym za ten okres, opublikowanym przez Grupę Kapitałową IMMOBILE S.A. do której należy sieć, poinformowano iż w obszarze zainteresowania spółki nadal pozostają największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń; a równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami kraju – na rynkach rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim. Założenia te Zarząd już zaczyna wypełniać, efektem czego jest otwarcie we wrześniu oddziału biura sieci Focus w Bukareszcie.

- Starannie selekcjonujemy obiekty i negocjujemy warunki. Najważniejszym celem, jaki sieć stawia sobie na najbliższe miesiące i lata, jest pozyskanie hoteli w Krakowie i Wrocławiu, wyjście poza granice kraju oraz debiut Focus Hotels na giełdzie. Pierwszych inwestycji sieci za granicą spodziewać się można w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Inwestorom proponujemy dzierżawę na atrakcyjnych warunkach - zapewniamy m.in. gwarantowany czynsz i gwarancję zwrotu z inwestycji. Ten model cieszy się coraz większym zainteresowaniem i będziemy go rozwijać – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels.

Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, polska sieć Focus Hotels w pierwszym półroczu tego roku zanotowała wzrost przychodów o 32% w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. Wzrost ten spowodowany jest przede wszystkim otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Gdańsk w czerwcu 2016 roku oraz przejęciem od kwietnia 2017 roku czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.

W tym roku do sieci dołączył także zabytkowy hotel Pod Orłem w Bydgoszczy, którego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w tym mieście i jego architektoniczna ikona. Obecnie odrestaurowany i nowoczesny obiekt posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, restaurację oraz 4 sale konferencyjne. W hotelu znajduje się także bar, siłownia i sauna.- Rosnący ruch turystów w kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a my jesteśmy przekonani, że polska branża hotelowa ma przed sobą jeszcze lepsze perspektywy niż do tej pory. Z roku na rok w Polsce rośnie też popyt na usługi z wyższej półki – dlatego przykładamy dużą wagę do rozwoju naszego brandu Focus Hotel Premium – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

W lutym tego roku roku spółka podpisała umowę dzierżawy 4-gwiazdkowego hotelu w centrum Lublina. Jego otwarcie zaplanowano na październik 2018 roku. Obiekt prowadzony będzie pod marką Premium i zaoferuje gościom 75 pokoi oraz 400 m2 powierzchni konferencyjnej. W hotelu powstanie także restauracja, bar, sauna i siłownia.W kwietniu 2017 roku zarząd spółki podpisał ponadto umowę dzierżawy na 4-gwiazdkowy obiekt w Warszawie, położony przy ul. Woronicza na Mokotowie. Projekt ten ma dla Focus Hotels strategiczne znaczenie – warszawski rynek hotelowy jest kluczowy ze względu na rozpoznawalność marki i siłę sprzedażową całej sieci. Jednocześnie będzie to nie tylko pierwszy hotel w stolicy, ale także dotychczas największy obiekt Focus. Do dyspozycji oddanych zostanie 238 pokoi na 12 piętrach oraz podziemny parking na 147 miejsc postojowych. W hotelu znajdzie się także restauracja, bar oraz sauna i siłownia. Łączna powierzchnia zaplecza konferencyjnego wynosić będzie ok. 1700 m2, a największa sala pomieści do 800 osób. Finalizację inwestycji zaplanowano na rok 2020.Kolejnym obiektem pozyskanym w tym roku jest hotel w Poznaniu. Focus Hotel Poznań powstanie przy ulicy Serafitek w Poznaniu, tuż obok terenów zielonych Parku Kurpińskiego. Obiekt dołączy do rodziny hoteli 3-gwiazdkowych i zaoferuje gościom 94 pokoje, w tym pokoje w standardzie premium. W obiekcie znajdzie się także zaplecze konferencyjne, restauracja, bar, sauna i siłownia oraz parking podziemny. Otwarcie hotelu zaplanowano na II kwartał 2018 roku.

Średnie obłożenie w hotelach Focus w I półroczu tego roku wyniosło 59,5% (przy 63,3% w analogicznym okresie roku ub.), ADR wyniósł 164,17 zł (148,31 zł w roku ubiegłym) i RevPAR 97,68 zł (93,88 zł w roku ubiegłym).Focus Hotels S.A. to sieć hoteli biznesowych w Polsce należących do Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Aktualnie w skład sieci wchodzą hotele w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu.