Prace rozbiórkowe przy inwestycji na ul. Bernardyńskiej w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Prace rozbiórkowe przy inwestycji na ul. Bernardyńskiej w Bydgoszczy
Data publikacji: 17.09.2019

Postępują prace rozbiórkowe przy najnowszej inwestycji segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE - przebudowie dawnego biurowca na nowoczesny hotel. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Hotel w standardzie trzech gwiazdek mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Charakterystyczny błękitny biurowiec Projprzem przez 55 lat istnienia wrósł w panoramę Bydgoszczy i świadomość jej mieszkańców. Budynek wzniesiono według projektu Witolda Jańczaka w 1964 roku. Od powstania mieściła się w nim siedziba firmy Projprzem Makrum. W połowie grudnia 2018 r. spółka ta poinformowała o sprzedaży nieruchomości do spółki zależnej Grupy Kapitałowej IMMOBILE – Hotel 1 Sp. z o.o., która występuje w roli inwestora. Jej plany zakładają drastyczną zmianę zewnętrznego wyglądu budynku. Zamontowana kilkanaście lat temu elewacja powoli jest demontowana. Zastąpi ją nowa, w większości szklana fasada.

Wielkimi atutami przyszłego hotelu będą na pewno piękne widoki na stare miasto oraz rozległą panoramę Bydgoszczy, szczególnie z najwyższych kondygnacji obiektu oraz lokalizacja nad urokliwym brzegiem rzeki Brdy. Bliskość starego rynku, większości atrakcji miasta oraz jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, czynią go idealną lokalizacją zarówno dla gości przyjeżdżających w celach turystycznych, jak i biznesowych.

Inżynierem kontraktu w tej inwestycji jest lider segmentu deweloperskiego Grupy – CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy. Plany zakładają zakończenie prac budowlanych mniej więcej za rok.

Pierwsze poważniejsze prace przy ulicy Bernardyńskiej rozpoczęły się w lipcu od opróżniania pomieszczeń z pozostałości po poprzednich najemcach. Ta część zadania trwa właściwie do dzisiaj. Na parterze można jeszcze spotkać recepcję, a na najwyższych piętrach wykładzinę, która stawia spory opór w zrywaniu.

Niewiele później wokół budynku postawiono pierwsze rusztowania, które w przyszłym tygodniu powinny zakryć już cały budynek. Równocześnie we wnętrzach ekipy przystąpiły do wyburzania zbędnych ścian. Trwają też prace przy stawianiu nowych ścian, zamurowywaniu zbędnych otworów okiennych i drzwiowych. Niedługo mają się zacząć prace przy demontażu kilkudziesięcioletniej windy.

Za zdjęcia z inwestycji tradycyjnie dziękujemy Krystianowi Doboszowi, autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i dodatkowe informacje na temat inwestycji.