Projprzem Budownictwo kolejny raz budowało dla koncernu LG. To inwestycja wyjątkowa – przedszkole! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Projprzem Budownictwo kolejny raz budowało dla koncernu LG. To inwestycja wyjątkowa – przedszkole!
Data publikacji: 14.11.2022

Od początku września bieżącego roku w Biskupicach Podgórnych, działalność rozpoczęło publiczne przedszkole „UL”, wybudowane przez Projprzem Budownictwo dla koncernu LG Energy Solution Wrocław. To nie pierwszy kontrakt z sukcesem zrealizowany przez polską spółkę dla największego w Europie producenta baterii do aut elektrycznych.
LG Energy Solution należy do największych inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku, zatrudniając ok 10 tys. pracowników. Park Technologiczny koncernu zlokalizowany w Biskupicach Podgórnych jest sukcesywnie rozbudowywany od 2016 roku. W pracach tych koreańskiemu koncernowi towarzyszy polska spółka Projprzem Budownictwo Sp. z o.o., która wykonała dla LG m.in. obiekt przemysłowy i budynki magazynowe, zaś spółka Promstahl, należąca do tej samej grupy kapitałowej PJP Makrum S.A., dostarczyła kompleksowe systemy przeładunkowe.
W tym roku Projprzem Budownictwo oraz LG Energy Solution zakończyli kolejną wspólną inwestycję w Biskupicach Podgórnych. Powrót tak znaczącego kontrahenta potwierdza referencje spółki Projprzem Budownictwo jako doświadczonego realizatora zadań w zakresie budownictwa przemysłowego oraz wzajemne zaufanie. Tym razem zrealizowano projekt naprawdę wyjątkowy – przedszkole dedykowane dzieciom pracowników koncernu, ale nie tylko. Ma ono charakter publiczny, w związku z czym przyjmie także wszystkich chętnych, zgodnie z ogólnymi zasadami rekrutacji do takich placówek.
Przedszkole o powierzchni 1700m2 posiada 12 oddziałów przedszkolnych, mogących przyjąć aż 240 dzieci. Z uwagi na krótki termin realizacji (7 miesięcy), przedszkole było budowane w technologii stalowej konstrukcji szkieletowej. Spółka Projprzem Budownictwo odpowiedzialna była także za wykonanie projektu wykonawczego. Budynek wyposażono w instalacje ekologiczne, takie jak pompy ciepła służące do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz instalacje odzysku wody deszczowej do podlewania zieleni i spłukiwania toalet. W zakresie kontraktu była także budowa drogi dojazdowej, uzbrojenie i zagospodarowanie terenu, w tym budowa placu zabaw i organizacja części zielonej.
 Wartość kontraktu to 15 mln złotych.