Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. wykona rozbudowę centrum dystrybucyjnego BIMs PLUS Bydgoszcz - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. wykona rozbudowę centrum dystrybucyjnego BIMs PLUS Bydgoszcz
Data publikacji: 27.03.2023

W minionym tygodniu spółka BIMs PLUS Bydgoszcz poinformowała o rozbudowie swojego centrum dystrybucyjnego oraz podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą tej inwestycji – Projprzem Budownictwo Sp. z o.o.

Podpisanie umowy przez Piotra Grabana, Wspólnika BIMs PLUS Sp. z o.o. BYDGOSZCZ Sp. k., Tomasza Przybyłka, Wiceprezesa Zarządu Ekocentrum – Wrocławski Ośrodek Usług Ekologicznych Sp. z o.o. oraz Dariusza Paprzyckiego, Prezesa Zarządu Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. Źródło - Inwestor (https://bimsplus.pl/aktualnosci/bydgoszcz/bims-plus-bydgoszcz-stawiamy-na-rozwoj-rozbudowujemy-centrum-logistyczne.html)

Inwestycja, której zadaniem jest powiększenie centrum dystrybucyjnego BIMs PLUs, zlokalizowanego w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, rozpocznie się już niebawem. Jej zakończenie zaplanowano we wrześniu bieżącego roku. Głównym elementem rozbudowy jest magazyn wysokiego składowania, którego łączna powierzchnia zwiększy się z 8800 m2, do prawie 12 000 m2. W ramach zadania inwestycyjnego powstanie również zewnętrzny plac składowania o powierzchni 16 353 m2, strefa dostaw oraz wykonana zostanie rozbudowa istniejącego układu dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia.
 Jak poinformował inwestor na swojej stronie internetowej, „rozbudowa obiektu w Bydgoszczy jest realizowana ze względu na rosnące oczekiwania i potrzeby klientów oraz rynku. Inwestycja nie tylko zmaksymalizuje moce magazynowe spółki, ale również usprawni proces dostarczania produktów do klientów”.
 
Generalny wykonawca inwestycji - Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. - to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. Specjalizuje się w realizacji inwestycji przemysłowych oraz obiektów komercyjnych użyteczności publicznej na terenie całej Polski. Do zakończonych niedawno realizacji Projprzem Budownictwo, zaliczyć można m.in. budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach, przedszkole wybudowane dla koncernu LG w Biskupicach Podgórnych, rozbudowę centrum handlowego Toruń Plaza czy realizację jako generalny wykonawca zakładu produkcyjnego Aluplast w Nagradowicach. Współpraca z BIMs PLUS, wiodącym dystrybutorem materiałów budowlanych i wykończeniowych, jest kolejną ciekawą realizacją, która pozwoli na zdobycie nowych doświadczeń i wzbogacenie portfolio spółki.