R&S Wind certyfikowanym dystrybutorem automatycznych systemów parkingowych MODULO - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

R&S Wind certyfikowanym dystrybutorem automatycznych systemów parkingowych MODULO
Data publikacji: 25.07.2016

W ostatnim czasie MAKRUM Project Management zintensyfikowało działania dążące do zbudowania ogólnopolskiej sieci sprzedaży automatycznych systemów parkingowych serii MODULO. W tym calu podpisano już kilka umów dystrybucyjnych, w minionym tygodniu zaś, zawarta została pierwsza umowa dealerska tego produktu.Umowa ta zawarta została z firmą R&S Wind Sp. z o.o. z siedzibą w Suchym Lesie k./Poznania, która od prawie 20 lat specjalizuje się głównie w sprzedaży i obsłudze posprzedażowej urządzeń transportu pionowego. Podpisane porozumienie powiększa portfolio tej firmy o nowy obszar – produkty serii MODULO - dając jej wyłączne prawo dystrybucji automatycznych systemów parkingowych produkcji MAKRUM w rejonie województwa wielkopolskiego. Dodatkowo jego zakres obejmuje również świadczenie usług serwisowych oraz montażowych na podległym terenie.[caption id="attachment_3456" align="alignnone" width="601"]
Tomasz Smarsz, Prezes firmy R&S Wind oraz Oktawian Przybylik, Project Manager Makrum Project Management[/caption]

Zapytaliśmy dr inż. Tomasza Smarsza, Prezesa firmy R&S Wind, o szczegóły współpracy ze spółką MAKRUM Project Management oraz o opinię na temat produktu, którego dystrybucją zajmie się jego firma.Jak ocenia Pan parkingi MODULO pod względem zaawansowania technologicznego oraz ich użyteczności?

Tomasz Smarsz: System MODULO pod względem zaawansowania technologicznego nie odbiega od poziomu, który prezentują w tej chwili inne firmy w Europie. Są to urządzenia użyteczne, które z pewnością będą cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na konieczność zwiększania ilości miejsc parkingowych nie tylko poza budynkiem, ale przede wszystkim w częściach piwnicznych budynków, przeznaczonych na garaże.Proszę przybliżyć nam profil Państwa działalności.

T.S.: Firma R&S Wind zajmuje się kompleksową dostawą, dystrybucją, montażem oraz serwisem urządzeń transportu pionowego; przede wszystkim dźwigów osobowych, towarowych, platform towarowych oraz urządzeń do transportu osób niepełnosprawnych.Jak produkt ten wpisuje się w wachlarz produktów dotychczas oferowanych przez Państwa firmę?

T.S.: Systemy parkingowe serii MODULO są uzupełnieniem naszej działalności ponieważ od jakiegoś czasu, szczególnie od jakichś 2-3 lat, oprócz zapytań o urządzenia typowego transportu pionowego w budynkach (windy, schody ruchome czy platformy), wielu architektów pyta o systemy parkingowe. Chcą oni zwiększyć podaż miejsc parkingowych na terenie budynku i przed budynkiem, kiedy miejsca jest zbyt mało na zorganizowanie tradycyjnego parkingu. Systemy MODULO będą stanowiły uzupełnienie i poszerzenie naszej oferty, w związku z czym będziemy potrafili kompleksowo obsłużyć klienta poszukującego nie tylko typowych środków transportu pionowego, ale również urządzenia pozwalające zwiększyć oferowaną liczbę miejsc postojowych.Dlaczego zdecydowali się Państwo na współpracę z firmą MAKRUM Project Management?

T.S.: Tak jako powiedziałem, widzimy duże, rosnące od paru lat, zainteresowanie tego typu systemami parkingowymi, a na terenie Polski oferowane są obecnie głównie urządzenia firm zachodnich, przede wszystkich niemieckich i szwajcarskich. Dlaczego więc MAKRUM? Dlatego że jest to produkt polski, w związku z tym wsparcie jest tu bezpośrednio dostępne - bardzo szybko i sprawnie. Po drugie, to co powiedziałem na samym wstępie - ich zaawansowanie technologiczne niczym nie ustępuje produktom oferowanym przez inne firmy przodujące w Europie np. Klaus czy Swiss-Park.Bardzo dziękujemy za wypowiedź.[caption id="attachment_3453" align="alignnone" width="600"]
Sebastian Piskadło (Makrum), Tomasz Smarsz (R&S Wind), Oktawian Przybylik (Makrum) oraz Bartosz Smarsz (R&S Wind)[/caption]

Spółka MARUM Project Management tworzy obecnie sieć sprzedaży systemów parkingowych MODULO, która docelowo swoim zasięgiem objąć ma cały kraj. Równolegle prowadzone są rozmowy z zagranicznymi dystrybutorami, aby produkt ten, tak jak pozostałe maszyny oferowane przez MAKRUM, wprowadzone zostały również do sprzedaży zagranicznej. Spółka szczególnie zainteresowana jest promocją w Niemczech, krajach skandynawskich oraz na wschodzie.