Reportaż z konferencji Książęca Street z GK IMMOBILE i PROJPRZEM MAKRUM - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Reportaż z konferencji Książęca Street z GK IMMOBILE i PROJPRZEM MAKRUM
Data publikacji: 28.03.2018

[et_pb_section admin_label="section"]

[et_pb_row admin_label="row"]

[et_pb_column type="4_4"]

[et_pb_text admin_label="Text"]

W miniony weekend odbyła się konferencja Książęca Street III, której inicjatorem i pomysłodawcą jest popularny bloger inwestycyjny - Albert Longterm Rokicki. Partnerem i gospodarzem wydarzenia, które odbyło się w bydgoskim hotelu Focus Premium Pod Orłem, była Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. oraz PROJPRZEM MAKRUM S.A.

Książęca Street to cykl konferencji szerzących wiedzę na temat inwestowania, a jej prelegentami są doświadczeni praktycy rynku. Wydarzenie skierowane jest głównie do osób chcących rozwijać swoją wiedzę o rynku i spółkach rodzimego parkietu. To doskonała arena spotkań i wymiany wzajemnych doświadczeń.

Trzecia edycja spotkania rozpoczęła się w sobotę po godzinie 9:00 rejestracją uczestników, a godzinę później wystartował blok prelekcji, który rozpoczął Albert Rokicki z wykładem „Jakie perspektywy dla giełdy akcji do końca roku i podsumowanie portfela inwestycyjnego”. Następnie odbyły się prezentacje Prezesów spółek PKBM oraz Brand, po których uczestnicy udali się na wspólny obiad.

Popołudniową serię prelekcji otworzył prezes zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE, Rafał Jerzy, który opowiedział o swoim podejściu do prowadzenia biznesu, przybliżył słuchaczom funkcjonowanie spółki i jej grupy kapitałowej oraz przedstawił główne założenia strategii GK IMMOBILE na przyszłe lata. Wystąpienie zakończyło się serią pytań gości konferencji, które po przekroczeniu wyznaczonego czasu, kontynuowane były jeszcze w kuluarach.

Wśród sobotnich prelegentów znaleźli się jeszcze dr Jacek Welc, który opowiedział zgromadzonym o pułapkach 'kreatywnej księgowości' oraz Dorota Sierakowska (DM BOŚ) z wykładem o rynku surowców.

Pierwszy dzień konferencji zakończyła wspólna kolacja, przedłużająca się dla wielu gości do późnych godzin nocnych, w związku z niekończącymi się dyskusjami na temat inwestowania, gospodarki czy rynku kapitałowego. Pomimo tego, drugiego dnia konferencji, duża grupa gości stawiła się punktualnie na niedzielny poranny tour po Bydgoszczy, na który uczestników konferencji zaprosiła Grupa Kapitałowa IMMOBILE.

W niedzielę o godzinie 9:00, spod hotelu Pod Orłem wyruszył autobus inwestorów, którym nasza spółka pokazała swoje najważniejsze aktywa i inwestycje w mieście. Po drodze zobaczyliśmy m.in. etap zerowy i pierwszy inwestycji deweloperskiej Platanowy Park, Centrum Handlowe Faktoria i biurowiec Projprzemu, który wkrótce zostanie przebudowany na obiekt hotelowy.

Wycieczka zatrzymała się też przy fabryce Makrum na bydgoskim osiedlu Leśnym, gdzie goście rzucili okiem na halę produkcyjną i obecnie znajdujące się na niej realizacje maszyn krusząco-mielących. Na terenie fabryki zobaczyć mogli także kilka pokazowych modeli automatycznych systemów parkingowych MODULO, których uruchomienie jak zawsze budziło duże zainteresowanie.

Ostatnim punktem tour po inwestycjach Grupy był biurowiec IMMOBILE K3, zlokalizowany w samym sercu miasta. Z ostatniej kondygnacji budynku goście podziwiali widok na bydgoskie stare miasto oraz wysłuchali ciekawostek dotyczących budowy biurowca oraz poprzedzających ją prac archeologicznych.

Prosto z wycieczki goście trafili na poranny blok prelekcji zainicjowany przez reprezentującego agencję Inner Value, Kamila Gemrę z prelekcją o inwestycjach na rynku Catalyst.

Po nim głos zabrał prezes zarządu PROJPRZEM MAKRUM S.A., Piotr Szczeblewski, przybliżając uczestnikom konferencji produkty i strategię Grupy Przemysłowej, której akcje zanotowały w minionym roku wzrost wartości ponad 97%. Również ta prelekcja wywołała spore zainteresowanie zgromadzonych, których większość pytań dotyczyła najbardziej innowacyjnej gałęzi działalności spółki - systemów parkingowych MODULO.

Następnie wystąpił Radosław Chodkowski z prelekcją „Przegląd spółek z TOP 15 Poland i indeksów”, a konferencję zamknęli Andrzej Gonet i Mirosław Adamczyk opowiadając o kontraktach terminowych w praktyce.

Inicjatorem serii spotkań Książęca Street jest Albert Rokicki, długoterminowy inwestor oraz autor niezależnych prognoz i analiz giełdowych. Od 2006 roku jest autorem jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce o tematyce inwestycyjnej - Longterm.pl. Jego mottem jest „edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie inwestycji giełdowych oraz przyciąganie zagranicznego kapitału do Polski”, czego wyrazem jest m.in. właśnie organizacja konferencji Książęca Street. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w minionym roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – stąd nazwa cyklu “Książęca Street”.Dotychczas spotkania tego cyklu gromadziły imponującą liczbę uczestników - nie inaczej było podczas tej edycji. W bydgoskim Hotelu Pod Orłem spotkało się ponad 100 inwestorów indywidualnych, pasjonatów rynku kapitałowego i czytelników bloga Longterm.pl. Mamy nadzieję, że te dwa dni intensywnej edukacji oraz wymiany opinii był dla nich owocne, a ich efektem będą najtrafniejsze decyzje inwestycyjne.[/et_pb_text]

[/et_pb_column]

[/et_pb_row]

[/et_pb_section]