Update z budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego - elewacje i prace wewnętrzne - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Update z budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego - elewacje i prace wewnętrzne
Data publikacji: 17.03.2021

Zapraszamy po najnowsze wieści z budowydrugiego etapu Osiedla Uniwersyteckiego, jednego z projektów deweloperskich Grupy Kapitałowej IMMOBILE, realizowanych pod skrzydłami spółki deweloperskiej CDI. Postępy widać gołym okiem - właśnie trwają prace nad elewacją nowych budynków oraz prace wykończeniowe.

Etap drugi Osiedla Uniwersyteckiego realizowanego w bydgoskim Fordonie, to trzy kolejne bliźniacze budynki, a w ich ramach 106 mieszkań o powierzchniach od 26,67 do 73,44 metrów kwadratowych. Budowa drugiego etapu inwestycji tej wystartowała na początku 2020 roku. Jesienią ku końcowi dobiegała faza konstrukcyjna, a w listopadzie zawisła tradycyjna wiecha wieńcząca zakończenie tego etapu budowy.

Obecnie kończą się prace na dachu ostatniego budynku, z placu budowy wywieziono już żurawie. We wnętrzach realizowane są prace instalacyjne. We wszystkich budynkach są już rozciągnięte kable elektryczne, w budynku nr 4 zalewane są posadzki na kolejnych piętrach. Na ścianach zewnętrznych również sporo się dzieje. Budynki są już częściowo obstawione rusztowaniami. Dzięki temu ekipy mogą ocieplać ściany. Koniec budowy drugiego etapu zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

Wznoszenie etapu pierwszego, składającego się z trzech budynków z 108 mieszkaniami, trwało dwa lata i zakończyło się w czerwcu 2020. Docelowo powstanie tutaj piętnaście budynków wielorodzinnych. Każdy z budynków będzie miał pięć kondygnacji, w tym cztery mieszkalne (nadziemne) oraz jedną częściowo podziemną. Na tej najniższej zaplanowano indywidualne garaże z jednej strony budynku, natomiast z drugiej komórki lokatorskie.