Postępy na budowie III etapu Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Postępy na budowie III etapu Platanowego Parku
Data publikacji: 15.03.2021

Budowa kolejnego etapu Platanowego Parku trwa, zapraszamy do śledzenia postępów prac! Zaawansowanie budowy III etapu, jeszcze w zimowej aurze z końca lutego, prezentuje Andrzej Ornowski ze spółki CDI Konsultanci Budowlani.

W III etapie inwestycji Platanowy Park budowane są równolegle trzy budynki, w tym najwyższy na całym osiedlu 15- kondygnacyjny obiekt, który stanie się niewątpliwą wizytówką tej części Bydgoszczy, o czym będzie można się przekonać w I kwartale 2023 r.Platanowy Park to wieloetapowe, największe z nowo budowanych osiedli w Bydgoszczy. Powstaje na niemal 10 hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe.

Dotychczas oddano do użytku 144 mieszkań etapu ‘0’ i 148 mieszkań w ‘I’ etapie. W etapie ‘II’, zakończonym w listopadzie ubiegłego roku, pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań ze 195 oddanych do użytkowania. Po raz pierwszy na tym etapie inwestycji, obok standardowych miejsc postojowych, zastosowano platformy parkingowe MODULO, co pozwala bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni, na znaczne zwiększenie ilość miejsc parkingowych. Te urządzenia będą również montowane w obecnie powstającym etapie ‘III’.