Wiosna na Osiedlu Uniwersyteckim - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wiosna na Osiedlu Uniwersyteckim
Data publikacji: 01.04.2019

Ostatnie zdjęcia z Osiedla Uniwersyteckiego pokazywały jeszcze ośnieżony plac budowy i rosnącą pierwszą kondygnację budynków. Wiosna odkrywa nam już kolejną kondygnację. Zapraszamy na nową fotorelację ze zdjęciami autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Na 5-hektarowej działce w Bydgoskim Fordonie powstają trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalne o łącznej liczbie 108 mieszkań i powierzchni PUM 4.431 m². W ramach tego etapu ('etap I') powstanie także 36 indywidualnych garaży wbudowanych w budynki oraz 72 zewnętrznych miejsc postojowych. Realizację inwestycji przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.

Budowa trwa od września ubiegłego roku i prowadzona jest symetrycznie na wszystkich budynkach. Zaawansowanie na poszczególnych różni się nieznacznie. W około pół roku w każdym z nich firma wykonała fundamenty oraz dwie kondygnacje (garaż i parter). Budynek zlokalizowany od strony ulicy Studenckiej ma już niemal gotowe ściany na pierwszym piętrze, nad połową piętra trwa zbrojenie pod zalanie stropu. Środkowy budynek ma połowę ścian pierwszego piętra. Natomiast budynek od strony ulicy Kaliskiego niewiele mniej.

Na całe Osiedle Uniwersyteckie złoży się 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani. Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań od 26,9m2 do 54,7m2. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.

Osiedle Uniwersyteckie jest trzecią dużą inwestycją spółki CDI Konsultanci Budowlani - reprezentanta segmentu deweloperskiej Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Firma działa jako deweloper od 2014 roku, w tym czasie zbudowała biurowiec Immobile K3 przy placu Kościeleckich, a także cztery budynki wielorodzinne wchodzące w skład Platanowego Parku – największej inwestycji deweloperskiej w Bydgoszczy.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy autorowi bloga Bydgoszcz w Budowie. Tam znaleźć można więcej aktualnych zdjęć z budowy Osiedla Uniwersyteckiego.