Wizualizacje III etapu osiedla Platanowy Park - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wizualizacje III etapu osiedla Platanowy Park
Data publikacji: 27.08.2020

Budowa trzeciego już etapu osiedla Platanowy Park, ruszyła już jakiś czas temu. Powstanie tu kolejne 256 mieszkań oraz lokale użytkowe. Prezentujemy wizualizacje trzech budynków które wybudowane zostaną w ramach tego etapu, w tym najwyższego, 15-kondygnacyjnego.Platanowy Park to nasza największa inwestycja w Bydgoszczy. Podzielona jest na dziesięć, zróżnicowanych architektonicznie etapów. Przy projektowaniu osiedla przyświecała idea stworzenia miejsca przyjaznego mieszkańcom. W tym celu zminimalizowano ruch samochodowy, dzięki skomunikowaniu hal garażowych podziemnymi tunelami. Osiedle wyróżnia się także dużym udziałem terenów zielonych oraz brakiem ogrodzeń pomiędzy poszczególnymi etapami.

Jakiś czas temu wystartowały prace związane z budową III etapu, który obejmuje 3 budynki mieszkalne, w tym najwyższy na całym osiedlu 15-kondygnacyjny obiekt mierzący około 57 metrów, który z pewnością będzie wyróżniającą dominantą architektoniczną północnej części Bydgoszczy i zapewni mieszkańcom fantastyczne widoki na panoramę miasta. W III etapie Platanowego Parku powstanie 256 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 25,3 do 126,1 m2), a w częściach parterowych przewidziano miejsca dla lokali usługowych. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom roku 2022 i 2023.

Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10 -ciu hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Nowoczesna, przestrzenna architektura łączy funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. To inwestycja idealna dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na cichym osiedlu, z jednoczesnym dostępem do atrakcji i rozrywek centrum miasta.