Wizualizacje nowego hotelu sieci Focus w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wizualizacje nowego hotelu sieci Focus w Bydgoszczy
Data publikacji: 22.01.2019

W bieżącym półroczu ruszą prace nad najnowszą inwestycją hotelową zapowiadaną przez Grupę Kapitałową IMMOBILE. Mowa tu o nowym obiekcie sieci Focus Hotels w Bydgoszczy, który przebudowany zostanie ze zlokalizowanego nad rzeką Brdą budynku biurowego.

Przedstawiamy pierwsze wizualizacje najnowszego obiektu sieci Focus Hotels w Bydgoszczy. Kolejny obiekt w tym mieście będzie nowoczesnym hotelem o doskonałej lokalizacji nad rzeką Brdą, kilka minut spacerem od Starego Rynku oraz w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych, takich jak Rondo Jagiellonów i Plac Kościeleckich. Doskonała lokalizacja uczyni ten obiekt idealnym zarówno dla odwiedzających miasto w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Hotel mieścił się będzie w zrewitalizowanym budynku przy ul. Bernardyńskiej 13, który dotychczas pełnił rolę 8-piętrowego (10-kondygnacyjnego) biurowca. Przez lata był on siedzibą m.in. spółki PROJPRZEM MAKRUM. W połowie grudnia 2018 r. spółka ta poinformowała w raporcie bieżącym o sprzedaży nieruchomości do spółki zależnej Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Hotel 1 Sp. z o.o. Obecnie dobiegają końca prace projektowe nad opisywaną inwestycją. Prace budowlane powinny wystartować jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Inżynierem kontraktu w tej inwestycji będzie lider segmentu deweloperskiego Grupy - CDI Konsultanci Budowlani. Autorem projektu przebudowy jest Piotr Bartkowiak ze studia Architektonika z Bydgoszczy.

Nowy hotel w Bydgoszczy dołączy do rodziny 10 hoteli Focus. Ostatnim obiektem, który w październiku 2018 roku znalazł się w sieci, był hotel w Poznaniu. W kwietniu zaś otwarto obiekt w standardzie premium w Sopocie. Pozostałe hotele sieci zlokalizowane są w Gdańsku, Szczecinie, Chorzowie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Łodzi. W fazie budowy znajdują są dwa kolejne – w Lublinie i Warszawie, które gości zaczną przyjmować kolejno w 2019 i 2020 roku. Ponadto spółka aktywnie negocjuje umowy związane z nowymi otwarciami.