Najemcy w inwestycji biurowej IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Najemcy w inwestycji biurowej IMMOBILE K3
Data publikacji: 21.01.2019

Z dniem uzyskania pozwolenia na użytkowanie, flagowa inwestycja biurowa Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Immobile K3, rozpoczęła funkcjonowanie. Część najemców otworzyła swoje nowe biura jeszcze w minionym roku, kolejni do najbardziej reprezentacyjnego biurowca klasy A w Bydgoszczy wprowadzą się już niebawem.

W nowej siedzibie znajduje się już spółka finansowo-ubezpieczeniowa AVIVA, przyjmująca klientów w standardowych godzinach urzędowania. Na tej samej kondygnacji, w drugim skrzydle, funkcjonuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Cieszy nas fakt, że oferowane powierzchnie zdobyły uznanie zarówno wśród bydgoskich przedsiębiorców, jak i przedstawicieli firm, które dopiero rozpoczynają działalność na terenie naszego miasta. W Bydgoszczy powstał oddział spółki Sii, świadczącej usługi inżynieryjne oraz IT. Doceniając atuty naszego budynku, to właśnie Immobile K3 wybrano na dwunastą z kolei siedzibę firmy. Trwają pracę adaptacyjne ponad 500m2 powierzchni na II kondygnacji, gdzie powstaje pierwszy etap biur dla nowych pracowników. Docelowo powierzchnia najemcy będzie powiększana wraz z rozwojem oddziału.

Sąsiedni użytkownik na tym poziomie to mFinanse - firma finansowo-ubezpieczeniowa, należącą do Grupy mBank S.A. Prowadzi blisko 200 placówek na terenie całej Polski, zatrudniając prawie 1000 Pracowników. Celem mFinanse jest profesjonalne doradztwo i pośrednictwo w zakresie m.in. produktów kredytowych, ubezpieczeniowych i oszczędnościowych.

Kolejnym najemcą jest również reprezentant sektora finansowego - Bank Ochrony Środowiska. W sali obsługi klienta, usytuowanej na parterze strony południowej Immobile K3, trwają prace wykończeniowe. Dodatkowa powierzchnia biurowa banku znajdzie się na I kondygnacji i czeka na umeblowanie.

Ponadto w przyziemiu budynku powstaje lokal gastronomiczny, który prowadzony będzie przez jednego ze znanych bydgoskich restauratorów. Swoją tożsamość i profil nowej restauracji ujawni w dniu jej otwarcia.

Ostatnie dwie kondygnacje budynku będą siedzibą spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. - Dynamiczny rozwój spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE spowodował konieczność przygotowania nowej siedziby. W związku z tym na dwóch ostatnich kondygnacjach powstają biura dedykowane dla naszej Grupy. Dzięki temu poszczególne spółki będą operować w jednym budynku – obecnie zajmują kilka różnych lokalizacji w Bydgoszczy - mówi Maciej Wawrzyniak, Dyrektor ds. Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomościami.

Otwarcie nowych biur zaplanowano za kilka miesięcy. W najbliższym czasie planujemy finalizację kolejnych umów, o czym będziemy na bieżąco informować.Wykorzystano zdjęcia autorstwa Krystiana Dobosza, autora bloga Bydgoszcz w Budowie