Wojna na Ukrainie a gospodarka: EUR, USD, CHF/PLN, stopy procentowe RPP, PKB i inflacja - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Wojna na Ukrainie a gospodarka: EUR, USD, CHF/PLN, stopy procentowe RPP, PKB i inflacja
Data publikacji: 07.03.2022

GIEŁDA | KAPITAŁ | INWESTYCJE - zapraszamy na nowy cykl vodcastów Grupy Kapitałowej IMMOBILE! Co tydzień poruszać będziemy najgorętsze zagadnienia związane z gospodarką. Tematem najnowszego odcinka serii jest szok gospodarczy w Polsce i Europie, jako reakcja na wojnę za naszą wschodnią granicą. 

Jak szacuje się wpływ wojny na polskie PKB? Jakie produkty Polska eksportowała do Ukrainy? Jak konflikt wpłynie na ceny żywności? Co z giełdą? Omawiamy powody spadków krótkoterminowych i to jak rynek wyglądać może w długim terminie. Na ile zmiany gospodarcze które zachodzą na naszych oczach są efektem paniki? W przeddzień kolejnego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej rozmawiamy także o kolejnych podwyżkach stóp procentowych. W najnowszym odcinku rozmawiają Piotr Fortuna, Piotr Kulessa oraz Mikołaj Jerzy, praktycy finansowi związani z Grupą Kapitałową IMMOBILE. Zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami. Polecamy subskrybować nasz kanał, aby być na bieżąco z nowymi odcinkami! 

👉Tematy odcinka: 0:00 Jak obecna sytuacja wpłynie na PKB Polski? 18:05 Jaki będzie wpływ na rynek kapitałowy i polską walutę 28:45 Wpływ wojny w Ukrainie na inflację w Polsce 43:12 Stopy procentowe - kolejne posiedzenie RPP 
#wojna#pkb#rynekkapitałowy#inflacja#stopyprocentowe