Z kolejną wizytą na budowie biurowca IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Z kolejną wizytą na budowie biurowca IMMOBILE K3
Data publikacji: 17.08.2018

Z początkiem sierpnia, budowę najbardziej oczekiwanej inwestycji w samym centrum Bydgoszczy - biurowca IMMOBILE K3, odwiedził autor bloga Bydgoszcz w Budowie. Wizyta ta tradycyjnie pozostawiła po sobie dziesiątki doskonałych zdjęć budynku, elewacji oraz wnętrz będących w fazie wykończenia.

Konstrukcja budynku została już ukończona, trwają aktualnie prace wykończeniowe we wnętrzach oraz montaż elewacji. Elewacja budynku w każdej jego części różni się od siebie. Od ulicy Magdzińskiego dominuje jasna okładzina wykonana z piaskowca, od placu Kościeleckich szkło z niewielkimi elementami piaskowca.

Niezaprzeczalnym atutem inwestycji jest jej reprezentatywna lokalizacja przy Placu Kościeleckich - jednym z ważniejszych punktów komunikacyjnych w mieście, położonym 2 minuty spaceru od Starego Rynku. W miejscu dzisiejszej budowy krzyżowały się ponad 200 lat temu fosa miejska i fosa zamkowa. Po ich zasypani, znajdował się tu między innymi dworzec autobusowy i parking. IMMOBILE K3 to pierwszy nowo wybudowany budynek biurowy w tak ścisłym centrum od ponad stu lat. Inwestycja ta ożywi tę część miasta i wprowadzi tu nowe funkcje.'Z dumą przekażemy bydgoszczanom i przestrzeni miejskiej ten wyjątkowy budynek. Jego beneficjentami nie będą jednak wyłącznie mieszkańcy tego miasta - ta wyjątkowa inwestycja to również część majątku naszych akcjonariuszy' - mówi Prezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE, Rafał Jerzy.

Prezentujemy obszerną relację fotograficzną, autorstwa Krystiana Dobosza, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie zdjęć. Po więcej zdjęć, zapraszamy na bloga Bydgoszcz w Budowie.