Zgoda Rady Nadzorczej i UOKiK na nabycie marki Quiosque przez Grupę Kapitałową IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Zgoda Rady Nadzorczej i UOKiK na nabycie marki Quiosque przez Grupę Kapitałową IMMOBILE
Data publikacji: 08.04.2021

6 kwietnia w raporcie bieżącym Grupa Kapitałowa IMMOBILE poinformowała o uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenów na nabycie udziałów w DLAKO Sp. z o.o. Jest to kolejny krok w transakcji, po której finalizacji, w strukturach Grupy znajdzie się sieć sklepów odzieżowych marki Quiosque.

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, po wyrażeniu zgody na transakcję przez Radę Nadzorczą oraz UOKiK, doszło do spełnienia się wszystkich warunków warunkowej umowy sprzedaży z dnia 12 lutego 2021. Na jej podstawie, Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. zobowiązała się do nabycia 90% udziałów w spółce DLAKO Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, posiadającej 100% akcji w spółce „PBH” S.A, która jest właścicielem marki odzieżowej QUIOSQUE. W najbliższych dniach, Spółka dążyć będzie do zawarcia umowy ostatecznej.

Główne synergie widzimy w działalności administracyjnej i finansowej. Quiosque jest poturbowana przez lockdown'y, w związku z czym potrzebuje wsparcia administracyjnego i finansowego. Ponadto widzimy podobieństwa między zarządzaniem sklepem, a hotelem. Oprócz tego, spółka PJP Makrum z naszej grupy dostarcza kompleksowe wyposażenie magazynów. Jednym zdaniem - zamierzamy wykorzystać naszą wiedzę z innych segmentów i świeże spojrzenie - mówi prezes GK Immobile, Rafał Jerzy, pytany o synergie jakie widzi między nową działalnością, a dotychczasowym zakresem aktywności spółki. - W przejęciach nie kierujemy się budżetem, a raczej bilansem szans i zagrożeń. Mamy wiele różnych możliwości finansowania przejęć.Jeśli jest chęć zawarcia transakcji po obu stronach, a my widzimy korzyści dla akcjonariuszy GK IMMOBILE S.A., to znajdziemy rozwiązanie - powiedział prezes Pulsowi Biznesu, komentując transakcję.

Quiosque to polska marka odzieżowa z prawie 30 letnią tradycją - pierwszy sklep otwarto w 1992 roku. Jej sieć sprzedaży to lokale własne i franczyzowe, zlokalizowane w centrach handlowych, jak i sklepach indywidualnych. Markę tworzy łącznie ponad 160 salonów, czyniąc ją największą siecią w kraju skierowaną do kobiet, pod względem liczby sklepów. Oprócz tradycyjnego kanału sprzedaży spółka dynamicznie rozwija kanał e-commerce.

Jednym z założeń Grupy Kapitałowej IMMOBILE jest rozwój poprzez akwizycje, w których przeprowadzaniu ma już sukcesy, przejmując w ostatnich latach dwie spółki giełdowe – PJP Makrum (jako Projprzem) oraz Atrem. Obie od tego czasu znacząco poprawiły wyniki. - Cały czas analizujemy wiele podmiotów. W każdym roku mamy kilka mniejszych lub większych przejęć. Zachęcamy do śledzenia komunikatów płynących z naszych spółek - mówi Rafał Jerzy.