Nowa inwestycja deweloperska Grupy Kapitałowej IMMOBILE! Osiedle Rabatki - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowa inwestycja deweloperska Grupy Kapitałowej IMMOBILE! Osiedle Rabatki
Data publikacji: 26.04.2021

Osiedle Rabatki to nowa inwestycja mieszkaniowa sektora deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE, położona w zachodniej części Bydgoszczy, w dzielnicy Okole. Po sukcesie Platanowego Parku oraz Osiedla Uniwersyteckiego, spółka równolegle oferować będzie mieszkania na swojej trzeciej etapowanej inwestycji oferującej prawie 7,5 tysiąca m2 powierzchni użytkowej mieszkań.W dwóch pierwszych siedmiokondygnacyjnych budynkach powstaje 130 zróżnicowanych mieszkań mieszkań.

Przy ulicy Czarna Droga 45 w Bydgoszczy powstaje I etap osiedla Rabatki, który obejmuje dwa nowoczesne, sześciokondygnacyjne bloki z indywidualnymi garażami w bryle i windami z najniższego poziomu. W 5-klatkowym budynku A zaprojektowano 95 mieszkań, natomiast w 1-klatkowym budynku B przewidziano 35 lokali. Wygodne i funkcjonalne mieszkania z balkonami o zróżnicowanych metrażach od 34,77 m2 do 95,56 m2 dają możliwość indywidualnych modyfikacji, tak, aby zaaranżowana przestrzeń spełniała wymagania dużych rodzin, młodych małżeństw i singli.

Najnowsza inwestycja Grupy i jej spółki deweloperskiej CDI Konsultanci Budowlani, zlokalizowana jest w dzielnicy Okole, w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Bydgoskiego z atrakcyjnymi śluzami i dużym parkiem ze starodrzewami, pomnikami przyrody oraz z roślinnością występującą tylko w tym regionie miasta. To zakątek z wyjątkową tradycją ogrodniczą. Na przełomie lat 60. I 70. uprawiano tu chryzantemy i róże. Nawiązując do historii, osiedle otrzymało nazwę Rabatki, a jego urok podkreślony zostanie efektownymi kompozycjami roślin ozdobnych.

Układ Rabatek został tak zaplanowany aby „otworzyć” osiedle na pobliską wodę. Wnętrza urbanistyczne ukształtowaliśmy w taki sposób, aby ekspozycja Kanału była dostępna z przestrzeni pomiędzy budynkami, a najbardziej atrakcyjne mieszkania umiejscowiono niejako w sąsiedztwie wody. Była to główna idea towarzysząca w pracy nad projektem. Dodatkowo, cechą wyróżniającą osiedle jest ekologia, podporządkowano jej również materiały elewacyjne – zaplanowano użycie okładziny ceglanej, uzupełnionej pnączami zieleni. Układy mieszkań będą proste, nieskomplikowane, zaprojektowane w taki sposób, aby można je było elastyczne aranżować. Staraliśmy się jako architekci stworzyć zespół mieszkalny zbliżony w maksymalnym stopniu do obranej nazwy osiedla. Mam głęboką nadzieję, że się to nam udało - mówi o inwestycji Krzysztof Łukanowski, architekt odpowiedzialny za projekt Rabatek.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową inwestycji oraz do biura sprzedaży CDI