Zielony ranking osiedli Fundacji IMMO - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Zielony ranking osiedli Fundacji IMMO
Data publikacji: 29.01.2021

Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE Fundacja IMMO sporządziła ranking najbardziej zaangażowanych w swoje działania osiedli w Bydgoszczy. Kto jest najbardziej spragniony nowej zieleni w mieście? Przedstawiamy zestawienie dzielnic, które w minionym roku wzbogaciły się o drzewa posadzone wspólnie z Fundacją.

Okazuje się, że to mieszkańcy bydgoskiego Szwederowa królują w ilości nowych nasadzeń. W 2020 roku wspólnymi siłami posadziliśmy aż 83 drzewa! – opowiada Maria Loskot z Fundacji Immo. – Pierwszą akcję przeprowadziliśmy na terenie 2 Liceum Ogólnokształcącego. Inicjatorką zazielenienia boiska szkolnego była anglistka Jagna Skopowska, z którą już wcześniej posadziliśmy 5 drzew na Górzyskowie. Drugie wydarzenie miało miejsce naprzeciwko szkoły – przy zbiegu ulic Nowodrowskiej i Ugory. Razem z przewodniczącą Rady Osiedla Mirosławą Korniluk zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy posadzenie 26 drzew i 177 krzewów. Wśród wybranych gatunków znalazły się ozdobne jabłonie i wiśnie, klony, jarzęby, glediczje, tuje, hortensje, pęcherznice oraz inne rośliny przystosowane do warunków miejskich.

Na drugim miejscu zielonego rankingu uplasowało się Osiedle Leśne z 23 lipami, które uzupełniły aleję przy ulicy Lelewela. Trzecią lokatę zajął Fordon, wzbogacając się o 10 jarzębów. Na dalszych miejscach jest kolejno: Bocianowo, Górzyskowo, Stare Miasto, Okole, Skrzetusko oraz Bartodzieje Małe.Wszystkich którzy pragną aby to ich osiedle zajęło pierwszą lokatę w kolejnym rankingu, już teraz zachęcamy do zastanowienia się, gdzie wspólnie z Fundacją można zasadzić nowe drzewa. Zgodnie z zamysłem fundacji, inicjatorzy i właściciele terenów nie ponoszą żadnych kosztów finansowych, a fundatorem roślin jest Grupa Kapitałowa IMMOBILE.