Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Aktualności

Nowości w rodzinie Quiosque. Marketplace'y i nowe kolekcje

W tym odcinku IMMOraportu skupiamy się na segmencie modowym. Produkty marek z rodziny Quiosque pojawiają się na kolejnych marketplace’ach. Asortyment Akardo, Błonie i Marasimsim jest już dostępny na platformach Modivo i Empik. - Na koniec marca marki modowe GKI będą obecne w 26 krajach na 3 platformach - zapowiedział Sławomir Winiecki, wiceprezes GKI i członek zarządu modowej spółki PBH.

Dobre informacje z Atremu. Aneks z Porr oraz podpisanie umowy z WZI

Na stronie spółki Atrem umieściliśmy prezentację dla inwestorów. Na 40 slajdach zawarto informacje o historii, rozwoju i perspektywach spółki.

Maszyny PJP Makrum mają wzięcie. Od Modulo po wielkie ładowarki

Świetny rok mają za sobą platformy parkingowe Modulo oraz wielkie maszyny Makrum, takie jak kosztująca kilka milionów złotych koparko-zwałowarko-ładowarka. W 27. odcinku IMMOraportu Piotr Szczeblewski oraz Mikołaj Jerzy rozmawiali o sprzedaży produktów PJP Makrum oraz o kondycji polskiego przemysłu. Odnieśli się też do analizy spółki z filmu na kanale XTB. Na końcu odcinka niespodzianka dla wytrwałych.

Focus Hotels S.A. otworzy swoją największą restaurację w Gdańsku

Polska sieć Focus Hotels S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej Immobile., ogłosiła zawarcie umowy najmu na kolejną restaurację w Gdańsku. To już druga restauracja, po Piwnej 47, należąca do sieci Focus Hotels w tym mieście. Otwarcie lokalu planowane jest na czerwiec tego roku.

Focus Hotels otworzy w Gdańsku nową restaurację. IMMOraport odc. 26

W 26. odcinku IMMOraportu bardzo dobra wiadomość z segmentu hotelowego. Spółka Focus Hotels podpisała umowę na wynajem lokalu w gdańskiej galerii Forum. Na trzech kondygnacjach powstanie tam nowy, gastronomiczny koncept w klimacie inspirowanym kuchnią Karaibów i południowych stanów USA. Otwarcie planowane jest na lato.

Atrem – prezentacja spółki dla inwestorów

Na stronie spółki Atrem umieściliśmy prezentację dla inwestorów. Na 40 slajdach zawarto informacje o historii, rozwoju i perspektywach spółki.

Miliard złotych przychodu Immobile już w tym roku. IMMOraport odc. 25

Znamy szacunkowe przychody Atremu, PJP Makrum i Grupy Kapitałowej Immobile. W 25. odcinku IMMOraportu kompleksowo analizujemy zmiany w przychodach poszczególnych segmentów Grupy. Przypominamy o backlogu Atremu, gratulujemy CDI Konsultanci Budowlani, cieszymy się ze wzrostów Focus Hotels, a prowadzący Remigiusz Jaskot pyta, kiedy GKI będzie świętować przekroczenie 1 miliarda złotych przychodów rocznie. Dyrektor finansowy Piotr Fortuna oraz członek zarządu GKI Mikołaj Jerzy zapowiedzieli, że taka chwila nadejdzie już w tym roku. Druga część programu dotyczyła propozycji ograniczenia podatku Belki. Czy podatek od zysków kapitałowych najlepiej obniżyć, zlikwidować, czy lepiej wprowadzić kwotę wolną?

Rozwój PJP Makrum i kryzys w Niemczech. IMMOraport odc. 24

Dobre informacje z grupy przemysłowej PJP Makrum. Spółka rozwija portfolio produktowe. Na polskim rynku po ok. 30% sprzedaży stanowią systemy przeładunkowe w wielu wariantach, platformy parkingowe Modulo i kompleksowe wyposażenie magazynów. Spółka planuje zwiększać dywersyfikację produktową na rynkach zagranicznych poprzez swoje spółki zależne - w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, w 2024 rok spółka Projprzem Budownictwo wchodzi z portfelem zamówień w wysokości 195 mln zł. W drugiej części IMMOraportu Mikołaj Jerzy i Piotr Szczeblewski rozmawiali o załamaniu sektora budowlanego w Niemczech.

Ile warte są akcje GKI, Atremu i PJP? IMMOraport odc. 23

Czy akcje sieci hoteli oraz dużego dewelopera można dostać gratis? Zgodnie z naszymi danymi to możliwe. Mikołaj Jerzy i Piotr Fortuna pokazali na liczbach, jak bardzo giełda niedoszacowuje wartości akcji Grupy Kapitałowej Immobile, Atremu i PJP Makrum. W drugiej połowie 23. odcinka IMMOraportu tematem był spadek inflacji oraz pytanie o wysokość stóp procentowych.

Nowe raporty BM Santander. Wyceny GKI, ATR i PJP mocno powyżej ceny rynkowej

Biuro Maklerskie Santander przygotowało nowe raporty dotyczące wycen akcji Grupy Kapitałowej Immobile, Atremu i PJP Makrum. Zdaniem analityków, w przypadku wszystkich trzech spółek rynek mocno niedoszacowuje ich wartość.