Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE - Tagi - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Tag: Podcast Grupa Kapitałowa IMMOBILE

Konglomerat to właściwa droga. Wyniki za 3 kwartały 2022 [video]

Czy konglomeraty, czyli spółki działające w różnych gałęziach gospodarki mają sens? Analityk i inwestor Albert Rokicki w swojej książce stwierdził, że "unika konglomeratów jak diabeł święconej wody". Z kolei w analizie GKI z 2015 roku stwierdził, że jeśli spółka chce być szanowana przez inwestorów powinna skupić się na hotelarstwie, a resztę zasobów sprzedać. Wiceprezes GKI Sławomir Winiecki i Mikołaj Jerzy zrywają z dyplomacją i oceniają wypowiedź Rokickiego. W rozmowie obszernie przedstawiono też wyniki grupy za 3 kwartały 2022 roku w poszczególnych segmentach.

Nie tylko Baltic Pipe, czyli wyniki Atremu za 3 kwartały 2022 roku

Prezes Atrem S.A. Andrzej Goławski skomentował wyniki spółki za 3 kwartały 2022 roku. Rozmowa dotyczyła też m.in. tłoczni gazu w Odolanowie w ramach budowy Baltic Pipe, realizowanych kontraktów dla Metra Warszawskiego i Wód Polskich oraz planów spółki w obszarach energetyki i zamówień dla wojska.

Pomysł na rozwiązanie problemów restauracji

Coraz więcej restauracji ma problemy z utrzymaniem się na rynku. - Jeszcze nigdy restauratorzy nie prowadzili biznesu w tak trudnych warunkach - mówi Rafał Jerzy. Prezes Grupy Kapitałowej Immobile, zapraszając restauratorów do kontaktu i dołączenia do Grupy.

Czym zajmuje się PJP Makrum? Dobre wyniki za 3 kwartały 2022

Piotr Szczeblewski, prezes PJP Makrum S.A. przedstawił, czym zajmuje się spółka i jakie wyniki osiągnęła po trzech kwartałach 2022 roku. Poruszył nie tylko kwestie finansowe, ale opowiedział m.in. o perspektywach platform Modulo, zagranicznych spółkach PJP i wybranych realizacjach spółki - bębnie korującym dla Mondi, budowie Akademii Lecha Poznań, przedszkolu LG i budowie tłoczni gazu w Odolanowie w ramach Baltic Pipe. -

Ukraina jest bankrutem. Idzie fala niewypłacalności państw?

Piotr Kulessa tłumaczy mechanizmy na rynku długu. Ukraina nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań. Czy kraje, które pożyczają jej pieniądze po wojnie będą chciały odzyskać kapitał i odsetki? Na czym polegał mechanizm wzrostu rentowności obligacji w Wielkiej Brytanii? Czy swój dług są w stanie spłacić Włosi, a jeśli nie, czy może to rozsadzić strefę euro? Czy na całym świecie grozi nam fala bankructw państw?

Nikt nie chce wchodzić na giełdę. Problem dla GPW i wszystkich inwestorów?

Rynek pierwotnych ofert publicznych akcji (IPO) całkowicie zamarł. Czy to duży problem dla polskiego rynku i polskich inwestorów? Głównym powodem jest tąpniecie wycen. Czy spółki, które wstrzymały prace nad IPO zdecydują się jednak na wejście na giełdę? Czy Piotr Kulessa i Mikołaj Jerzy kupują akcje debiutujących firm? Co musi się zmienić, aby rynek IPO odżył?

Focus Hotels z ofertą dla restauratorów: „Przygotowujemy się do przejęć w segmencie gastronomicznym”

Zarządzająca 15 hotelami i restauracjami spółka Focus Hotels, kupiła kilka tygodni temu bydgoską restaurację La Rosa. Sieć przygotowuje się do przejęcia kolejnych lokali, zwracając się z ofertą do restauratorów, którzy w związku z trudną sytuacją na rynku obawiają się o rentowność swojego biznesu.

Podatek Belki. Zlikwidować, utrzymać czy zmienić?

Podatek Belki - zlikwidować, zostawić, czy zreformować? W rozmowie na ten temat wezmą udział eksperci Grupy Kapitałowej Immobile - Mikołaj Jerzy i Piotr Kulessa. Czy podatek Belki, 19-procentowa danina od zysków kapitałowych, jest realnym problemem dla rozwoju rynku kapitałowego? Rząd pracuje nad zmianami w podatku i rozważa kwotę wolną. Z kolei inwestorzy proponują m.in. niższą stawkę dla inwestycji długoterminowych.

Rozmowy w K3. Adrian Górny: kreatywny szef kuchni o tworzeniu menu i wyjątkowych restauracjach

Kolejnym gościem serii Rozmowy w K3 jest Adrian Górny, Kreatywny Szef Kuchni Focus Hotels S.A., który opowiedział o pasji do gotowania, kreatywnym tworzeniu menu, kuchennych inspiracjach oraz wyjątkowych restauracjach z którymi współpracuje: Gdańską 14 w Bydgoszczy oraz warszawskim Moffo.

ROZMOWY W K3. Agnieszka Kuca: zamiana ról, marketing i Barcelona

W najnowszym odcinku serii Rozmowy w K3 czeka nas nieoczekiwana zamiana ról. Prowadząca wystąpi w roli gościa, odpowiadając na pytania Łukasza Jurysa, solution architekta GK IMMOBILE. Jaką rolę w jej życiu odegrał teatr i sport? Jak wyglądała jej ścieżka kariery marketingowca?