Czy rok 2022 będzie rekordowym dla PJP MAKRUM? Grupa Przemysłowa publikuje szacunkowe przychody - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Czy rok 2022 będzie rekordowym dla PJP MAKRUM? Grupa Przemysłowa publikuje szacunkowe przychody
Data publikacji: 14.07.2022

Grupa Przemysłowa PJP Makrum S.A. po raz pierwszy postanowiła ujawnić szacunkowe dane ze sprzedaży w I półroczu 2022 roku, jeszcze przed publikacją raportu okresowego. Spółka poinformowała o podjęciu uchwały w tej sprawie w raporcie bieżącym, w którym przekazała najświeższe dane finansowe. Zgodnie z nimi,przychody Grupy w I półroczu wzrosły do 262,34 mln zł (+113% r/r).
Grupa PJP Makrum wyróżnia w swojej działalności dwa segmenty operacyjne: budownictwo przemysłowe oraz produkcję przemysłową w następujących liniach produktowych: systemy przeładunkowe, automatyczne parkingi, wyposażenie magazynów oraz maszyny krusząco-mielące. Zgodnie z opublikowanymi szacunkowymi danymi, sprzedaż w obu segmentach wzrosła w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku. Przychody od klientów zewnętrznych w segmencie produkcji przemysłowej wzrosły do 126,89 mln zł (+56%), zaś w budownictwie przemysłowym wzrosły do sumy 135,45 mln (+226% w stosunku do analogicznego okresu minionego roku). "Zdecydowaliśmy o publikacji szacunkowych wyników, aby ułatwić ocenę spółki przez rynek kapitałowy. Zaprezentowane dane to kolejna przesłanka, aby przewidywać, że bieżący rok może być rekordowym dla Grupy PJP Makrum pod względem sprzedaży" - powiedział Piotr Szczeblewski, prezes zarządu PJP Makrum S.A. Opublikowane dane zostały przygotowane na podstawie danych spółki z systemów rachunkowych, danych zarządczych oraz szacunków rozliczenia przychodów z tytułu umów (przychody z kontraktów rozliczanych w miarę upływu czasu w segmencie budownictwa i częściowo w przemyśle). Dane mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie w wyniku dalszych prac nad skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym.