Duży najemca oficjalnie otwiera swoje biuro w IMMOBILE K3 - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Duży najemca oficjalnie otwiera swoje biuro w IMMOBILE K3
Data publikacji: 24.07.2019

Sii Polska oficjalnie zameldowało się w biurowcu IMMOBILE K3! W minionym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie bydgoskiej siedziby jednej z wiodących firm IT w naszym kraju. Wywodząca się z Francji spółka to czołowy dostawca usług informatycznych i inżynierii przemysłowej w Polsce. W Bydgoszczy zatrudnionych jest obecnie 40 osób, jednak już wkrótce zespół się powiększy.

Sii Polska zajmuje w biurowcu IMMOBILE K3 biuro o powierzchni ponad 500 m². Operacyjnie działa ono już od kilku tygodni, jednak firma dopiero teraz zdecydowała się na oficjalne jego otwarcie. Wśród 40 zatrudnionych dotychczas pracowników, większość stanowią deweloperzy – programiści JAVA, .NET i C/C++ oraz specjaliści w zakresie testowania. Kierownictwo bydgoskiego biura widzi tu duży potencjał rozwoju, traktując je jako jeden z istotniejszych oddziałów na mapie SII w Polsce. Chcemy zbudować tu zespół projektowy dla jednego z naszych największych klientów, giganta w świecie IT – zakomunikowała menedżerka bydgoskiego oddziału, Anna Boruszkowska-Becmer, dodając że ciągle trwa rekrutacja mająca powiększyć obecnie dostępny zespół.

Szef Sii Polska Gregoire Nitot nie ukrywał, że o utworzeniu biura w Bydgoszczy jego firma myślała już od dawna. – Szukamy zdolnych inżynierów i informatyków. Bydgoszcz ma bardzo dobry uniwersytet, kilka ważnych firm informatycznych. Jest też świetnie usytuowana pomiędzy najważniejszymi miastami - tak argumentował ostateczną decyzję o otwarciu filii w naszym mieście.Najnowsze biuro SII to nie tylko najlepsza lokalizacja w Bydgoszczy i wysoki standard biurowca klasy A. Imponuje tu również wyjątkowa aranżacja wnętrz, utrzymana w klimacie retro, oryginalne dodatki i ozdoby oraz funkcjonalne przestrzenie wspólne. Dodatkowo pracownicy biura do swojej dyspozycji mają wystawkę deskorolek i longbordów, z których skorzystać mogą wybierając się między swoimi obowiązkami na lunch.

Na uroczystości otwarcia obecni byli wiceprezydent Bydgoszczy Michał Sztybel, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edyta Wiwatowska, reprezentanci Sii Polska oraz Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Prezes Zarządu Rafał Jerzy oraz odpowiedzialny za komercjalizację IMMOBILE K3 Maciej Wawrzyniak.

Mało jest przyjemniejszych aktywności w tej roli, niż te związane z rozwojem gospodarczym miasta. Takie decyzje zależą od wielu czynników. Przestrzenie biurowe sprawiają, że nie tylko mówimy o aspiracjach, ale zbliżamy się do czołówki miast w Polsce. – podkreślił zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel, dziękując prezesowi Rafałowi Jerzemu za decyzję o budowie nowoczesnego biurowca klasy A w sercu miasta.IMMOBILE K3 to 5-kondygnacyjny, nowoczesny biurowiec z 2-poziomowym parkingiem podziemnym. To niemal 8.600 m powierzchni biurowych i handlowych w ścisłym centrum miasta, zaledwie 100 m od Starego Rynku. W najbliższej okolicy znajdują się najważniejsze instytucje administracji publicznej, banki, hotele, uczelnie.