Elewacja na III etapie Platanowego Parku! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Elewacja na III etapie Platanowego Parku!
Data publikacji: 12.08.2022

Etap III multifunkcyjnego osiedla Platanowy Park zyskuje już elewacje! Prace na terenie największej nowej inwestycji mieszkaniowej w Bydgoszczy postępują sprawnie, mimo że trzy najnowsze budynki Platanowego Parku mają łącznie ponad 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do pokrycia elewacją.
Praca przy tworzeniu elewacji budynku jest jak nałożenie ozdobnego płaszcza na przygotowany już szkielet. Zgodnie z koncepcją przygotowaną przez znane poznańskie biuro CDF Architekci, kolejne budynki Platanowego Parku nie posiadają identycznych elewacji. Zastosowane w gotowych już budynkach lub pozostające jeszcze w fazie projektowej elewacje są spójne w stylistyce i doskonale ze sobą harmonizują. Pozostawiają jednak każdemu budynkowi dużą dozę indywidualności, zgodnie z trendami i najlepszymi praktykami projektowania nowoczesnych i estetycznych przestrzeni miejskich.
 Cała elewacja III etapu Platanowego Parku, a więc budynków 8B, 8C i 8D ma 18 182 m2 powierzchni. Na pokrycie jej w dwóch niższych budynkach zostaną wykorzystane 2 685 m2 płytki Elastolith o formacie 40 x 400 mm, dla której dobrana jest antracytowa fuga. Do wyprowadzenia narożników zastosowano płytkę kątową 40 x 115/240 mm, dzięki której ułożona okładzina wygląda jak oryginalna cegła. Ponadto skrzydło jednego z niższych budynków oraz dominantę (najwyższy budynek osiedla) pokryje 15 497 m2 tynku w technologii lekko-mokrej, w kolorach antracytowym i białym. Materiały na elewację dostarcza Platanowemu Parkowi firma STO, a płytkę elewacyjną firma Elastolith.
Dla porównania poprzedni, II etap Platanowego Parku otrzymał jaśniejsze wykończenie. Łączna powierzchnia elewacji tamtego etapu to 15 630 m² i złożyło się na nią 290 m² elewacji w technologii wentylowanej wykończonej płytami włóknocementowymi, 3 150 m² płytki klinkierowej producenta w kolorze zbliżonym do różnych odcieni beżu, do której została dobrana fuga w kolorze piaskowym oraz 12 190 m² w technologii lekko-mokrej, czyli tynku malowanego na następujące odcienie beżu i grafitu. Detale elewacyjne stanowią stałe żaluzje w kolorze antracytu. Zastosowano ich 60 sztuk.
 Platanowy Park to multifunkcyjne osiedle powstające na niemal 10 -hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej w Bydgoszczy. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie handlowo-usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe i miejsca postojowe. Osiedle wyróżnia nowoczesna, przestrzenna architektura łącząca funkcjonalność z wysokimi walorami estetycznymi. To inwestycja idealna dla osób ceniących sobie komfort mieszkania na cichym osiedlu, z jednoczesnym dostępem do atrakcji i rozrywek centrum miasta.