Finalizacja prac konstrukcyjnych w I etapie Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Finalizacja prac konstrukcyjnych w I etapie Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 12.06.2019

Na Osiedlu Uniwersyteckim wielkimi krokami zbliżamy się do uroczystości zawieszenia wiechy, co oznacza, że do końca zbliża się wznoszenie konstrukcji pierwszych trzech budynków wielorodzinnych w rejonie ulicy Strzeleckiego, Kaliskiej, Akademickiej i Studenckiej w Bydgoszczy.

Prezentujemy relację fotograficzną z finalnego etapu budowy, którą udostępnić możemy dzięki uprzejmości Krystiana Dobosza, autora bloga Bydgoszcz w Budowie.

Osiedle Uniwersyteckie powstaje od września ubiegłego roku. Od tego czasu CDI Konsultanci Budowlani, lider segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE, wznosi konstrukcję trzech pierwszych budynków wielorodzinnych zaplanowanych w inwestycji. Na całe Osiedle Uniwersyteckie złoży się 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań.

Prace przy tym etapie budowy zbliżają się do końca, zaawansowanie na poszczególnych obiektach nieznacznie się różni. Dwa budynki mają już połowę dachu, a przy trzecim powstają ściany ostatniej kondygnacji. Wiecha nad budynkami powinna zawisnąć za kilka tygodni, prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. Natomiast inwestycja powoli przechodzić będzie w etap wykończeniowy.

Na 5-hektarowej działce w Bydgoskim Fordonie obecnie powstaje pierwszy etap inwestycji. Budynki budowane są wzdłuż ulicy Strzeleckiego. W obiektach znajdzie się 108 mieszkań o powierzchni od 26,91 m2 do 54,87 m2. Bloki będą niemal identyczne, dlatego każdy z nich będzie miał 36 mieszkań oraz 12 indywidualnych garaży na najniższej kondygnacji. Realizację inwestycji przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.

W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani. Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.