Fotorelacja z Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Fotorelacja z Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 05.02.2019

Po raz kolejny, dzięki uprzejmości autora bloga Bydgoszcz w Budowie, mamy przyjemność przedstawić obszerną relację fotograficzną z naszych inwestycji. Tym razem w obiektywie znalazło się Osiedle Uniwersyteckie w momencie wykonywania stropu nad I kondygnacją budynków.

Rozpoczęta we wrześniu budowa pierwszych trzech budynków jest I etapem Osiedla Uniwersyteckiego. Na 5-hektarowej działce w Bydgoskim Fordonie powstają trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalne o łącznej liczbie 108 mieszkań i powierzchni PUM 4.431 m². W ramach tego etapu powstanie także 36 indywidualnych garaży wbudowanych w budynki oraz 72 zewnętrznych miejsc postojowych. Realizację inwestycji przewidziano w okresie od IV kwartału 2018 roku do IV kwartału 2019 roku.

Budowa ta postępuje zgodnie z planami. Aktualnie widoczna jest już zadaszona pierwsza kondygnacja wszystkich budynków. Etap ten uwieczniony został w obiektywie Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie. W relacji fotograficznej znalazły się również ujęcia z drona pokazujące lokalizacje i otoczenie nowej inwestycji.

Na całe Osiedle Uniwersyteckie złoży się 15 budynków mieszkalnych o łącznej liczbie ok. 600 mieszkań. W każdym z bloków zaplanowano przestronne klatki schodowe oraz indywidualne garaże zlokalizowane w bryle budynku. Wysokiej jakości materiały budowlane i wykończeniowe, infrastruktura teletechniczna, przestronne windy, najtrafniej charakteryzują nową inwestycję CDI Konsultanci Budowlani.



Chcąc zaspokoić potrzeby zarówno singli, młodych małżeństw, jak i większych rodzin, przygotowaliśmy zróżnicowane rozkłady mieszkań od 26,9m2 do 54,7m2. Te najpopularniejsze metraże mają możliwość łączenia i modyfikacji układu, pozwalając osiągnąć oczekiwaną funkcjonalność. W projekcie uwzględniliśmy także zagospodarowanie terenów zielonych, spełniających funkcje estetyczną i rekreacyjną.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie również ulica Strzeleckiego przy której powstaną budynki. Obecnie jest ona częściowo utwardzona jest płytami ażurowymi. Planowana jest też budowa odnogi tej ulicy, która prowadzić będzie w stronę ulicy Akademickiej i linii tramwajowej. Nowa ulica otrzymała swoją nazwę zanim powstała. W 2018 roku rada miasta przyjęła uchwałę, że ulica będzie się nazywała Studencka.





Zobacz więcej zdjęć na blogu Bydgoszcz w Budowie