Kolejne elewacje II etapu Platanowgo Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kolejne elewacje II etapu Platanowgo Parku
Data publikacji: 07.02.2020

W Platanowym Parku odsłonięto już kolejne fragmenty gotowych ścian. Kilka tygodni temu informowaliśmy o pierwszych elewacjach II etapu budowy multifunkcjonalnego kompleksu na osiedlu Leśnym. Prace ocieplania budynków oraz wykonywania elewacji obejmują budowę dwóch budynków wielorodzinnych z 195 mieszkaniami, a także 5 lokalami usługowymi. Elewacja powstaje z płytek klinkierowych przypominających cegły. Prace postępują równocześnie na kilku fragmentach ścian, by jak najszybciej wykonać ten etap inwestycji. Budowa zakończy się w IV kwartale bieżącego roku. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.

Multifunkcyjny kompleks Platanowy Park jest największą inwestycją deweloperską w Bydgoszczy. Na około 10 hektarach powstanie kilkanaście budynków mieszkalnych, biurowych, a także usługowych. Prace rozpoczęto w 2014 roku od budowy dwóch budynków wielorodzinnych. Do tej pory zbudowano już cztery budynki z 292 mieszkaniami i 25 lokalami użytkowymi. W realizowanym II Etapie powstaje kolejnych 195 mieszkań, a także 5 lokali użytkowych. Pod budynkami wykonawcy inwestycji budują podziemne garaże, tak aby maksymalnie wyeliminować ruch samochodów wewnątrz osiedla. Sporo dzieje się już również we wnętrzach budynków. Na klatkach schodowych budowlańcy układają płytki oraz wykańczane są ściany w lokalach mieszkalnych. W najbliższych dniach na budowę mają przyjechać także pierwsze platformy parkingowe.

Wznoszenie konstrukcji budynków zostało zakończone w sierpniu. Wtedy na placu budowy odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Kilka tygodni później z terenu zniknął ostatni z trzech żurawi budowlanych, które pomagały w realizacji zadania. Obecnie we wnętrzach i na zewnątrz budynków trwają intensywne prace wykończeniowe. Pomiędzy budynkami powstaną również tereny zielone. Potrzeba jednak nawieźć około 60 centymetrów ziemi na halę garażową.

Inwestorem jest bydgoska spółka deweloperska CDI Konsultanci Budowlani należąca do Grupy Kapitałowej Immobile. Własnością Grupy jest również fabryka Makrum stojąca przez ponad 100 lat w miejscu inwestycji. Obecnie trwają prace rozbiórkowe budynku.

Odbywają się również zaawansowane prace projektowe przy III etapie, w którym planowany jest jeden z najwyższych budynków całego kompleksu. Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kiedy wystartuje budowa III etapu inwestycji, ale przy obecnym tempie pracy możemy spodziewać się, iż nastąpi to wkrótce.