Koniec budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Koniec budowy II etapu Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 14.04.2022

Zakończyła się budowa drugiego etapu inwestycji Osiedle Uniwersyteckie w Fordonie. Ten etap to trzy 5-kondygnacyjne budynki wielorodzinne ze 106 mieszkaniami o powierzchniach od 26,7 do 73,4 m2.  W przyziemiu zbudowano indywidualne garaże oraz komórki lokatorskie. Trwa tu także budowa dróg wokół osiedla.
  Budynki II etapu stoją w drugiej linii zabudowy od ulicy Strzeleckiego (w pierwszej stoi etap I). Dojazd do nich odbywać się będzie po właśnie budowanej ulicy Studenckiej i łączniku od ulicy Strzeleckiego. Tuż po zakończeniu budowy ulicy Studenckiej zaplanowano przebudowę ulicy Strzeleckiego.
 
Osiedle Uniwersyteckie to inwestycja deweloperska realizowana przez CDI Konsultanci Budowlani. Budynki powstają w pobliżu kampusu Politechniki Bydgoskiej w Fordonie. Do tej pory zbudowano sześć budynków wielorodzinnych z łącznie 214 mieszkaniami. Inwestor obecnie czeka na pozwolenie na budowę kolejnych dwóch.

Budowę drugiego etapu inwestycji rozpoczęto zimą 2020 roku. Wznoszenie ich konstrukcji zakończyło się jesienią tego samego roku, a od tego czasu trwały prace wykończeniowe. Charakterystycznym elementem klatek schodowych w tej inwestycji są wizerunki uznanych naukowców. Mieszkańców I etapu 'witają' Marian Rejewski, Ignacy Łukasiewicz i Maria Skłodowska-Curie. W drugim jest to Nikola Tesla, Dmitrij Mendelejew i Mikołaj Kopernik. Ich podobizny wiszą na jednej ze ścian każdej klatki schodowej.
 
 Istotną zmianą w stosunku do pierwszego etapu było wykończenie balkonów. Inwestor zdecydował się na układanie płytek na specjalnych wspornikach (tzw. tarasy wentylowane). Płytki tarasowe nie są przyklejone na stałe do podłoża, dlatego zimą są mniej narażone na niszczące działanie zamarzającej wody.
 Na zewnątrz każdy blok został ogrodzony, wykonano drogi dojazdowe i parkingi, ustawiono place zabaw i zasadzono roślinność. Sporą zmianą w stosunku do I etapu jest decyzja o montażu konstrukcji, które z czasem obrosną zielenią. Pojawiły się nad drogą dojazdową do garaży i przy placach zabaw.