Kreatywna promocja edukacji technicznej i energetycznej z Atremem - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Kreatywna promocja edukacji technicznej i energetycznej z Atremem
Data publikacji: 30.09.2022

W minionym tygodniu przedstawiciele Atrem S.A. wzięli udział w projekcie edukacyjnym ‘Przemysł 4.0 Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA w praktyce’, prezentując swoją spółkę oraz nowoczesne rozwiązania dla sektora energetycznego na wydarzeniu, które odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim.
Wydarzenie odbyło się 28 września 2022 r. w gorzowskim Parku Róż, przy siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, która była jego współorganizatorem. Celem głównym projektu była polsko-niemiecka akcja edukacyjna, m.in. w zakresie ekologii i zielonej gospodarki, łącząca środowiska ekspertów, szkół i przedsiębiorców w ramach projektu: Współpraca szkół i ekspertów – Przemysł 4.0 Euroregionu PRO EUROPA VIADRINA w praktyce.
 Zamierzeniem wydarzenia było zaprezentowanie profilu i potencjału regionalnych przedsiębiorców, w tym firmy ATREM S.A., oraz nowoczesnych rozwiązań w sektorze energetycznym. Atrem wziął udział w grze edukacyjnej „Abilities Game”, która angażowała uczestników wydarzenia w krótkie zadania praktyczno-techniczne, autorstwa pracowników ATREM S.A. Realizacja zadań była odpowiednio oceniana i nagradzana. Gry opracowane przez zespół Atremu stawiały przed uczestnikami m.in. takie zadania jak oznaczenie przewodu elektrycznego z wykorzystaniem termotransferowej drukarki, wykonanie części obwodu elektrycznego w technologii stosowanej w rozdzielnicach elektrycznych oraz wykonanie podstawowego połączenia przewodów instalacyjnych.
Aktywna promocja sektora elektroenergetycznego jest zadaniem bardzo ważnym w obliczu wyzwania, jakim jest nadchodząca transformacja energetyczna Polski. Akcentuje się w tym rolę Atremu, jako spółki świadczącej usługi z zakresu energetyki niskich, średnich i wysokich napięć dla klientów z branży energetycznej, budowlanej oraz przemysłowej. To ogromne wyzwanie zakładające poprawę infrastruktury przesyłowej, zwiększenie efektywności OZE, a także inwestycje w energetykę alternatywną i nowe technologie. ‘Atrem będzie w tych wyzwaniach chętnie uczestniczyć’ – deklaruje prezes spółki, Andrzej Goławski. Spółka ma spore doświadczenie, m.in. w budowach, przebudowach i modernizacjach głównych punktów zasilających - to najczęściej wykonywane przez Atrem prace na rzecz Operatorów Sieci Dystrybucyjnych. W minionym miesiącu spółka poinformowała o wyborze swojej oferty w podobnym zadaniu po raz kolejny, tym razem w inwestycji Enea Operator, mającej na celu poprawę zasilania miasta Poznania.