Platanowy Park: elewacja Elastolith i garaże z paltformami parkingowymi Modulo - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Platanowy Park: elewacja Elastolith i garaże z paltformami parkingowymi Modulo
Data publikacji: 29.09.2022

Zapraszamy na najnowszą relację z budowy osiedla Platanowy Park! Monika Grębocka z CDI Konsultanci Budowlani oraz Michał Reschke z firmy Elastolith Polska pokazują i opowiadają nam o najnowszych nowinkach z budowy tej wyjątkowej inwestycji.
Zaprezentowano dwa istotne elementy, które wpływać będą na estetykę i wygodę przyszłych mieszkańców tego etapu inwestycji Platanowy Park. Mowa o wyjątkowej elewacji, która już zdobi kolejne budynki inwestycji oraz automatycznych systemach parkingowych Modulo, które zwiększą dostępną dla mieszkańców ilość miejsc parkingowych.

Cała elewacja III etapu Platanowego Parku, a więc budynków 8B, 8C i 8D ma 18 182 m2 powierzchni. Na pokrycie jej w dwóch niższych budynkach zostaną wykorzystane 2 685 m2 płytki Elastolith o formacie 40 x 400 mm, dla której dobrana jest antracytowa fuga. Do wyprowadzenia narożników zastosowano płytkę kątową 40 x 115/240 mm, dzięki której ułożona okładzina wygląda jak oryginalna cegła. Ponadto skrzydło jednego z niższych budynków oraz dominantę (najwyższy budynek osiedla) pokryje 15 497 m2 tynku w technologii lekko-mokrej, w kolorach antracytowym i białym. Materiały na elewację dostarcza Platanowemu Parkowi firma STO, a płytkę elewacyjną firma Elastolith.

Praca wre również  pod ziemią. W hali garażowej zamontowano kilkadziesiąt platform parkingowych Modulo, dzięki którym zaoferujemy mieszkańcom więcej dostępnej przestrzeni do parkowania pojazdów.  Platformy parkingowe są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, z którego korzystają architekci i deweloperzy nie tylko w Polsce, ale na i całym świecie.

Tego rodzaju rozwiązania zastosowano już w poprzednim, oddanym do użytkowania II etapie Platanowego Parku. W sumie, zastosowano tu platformy MODULO, które pozwoliły na przygotowanie łącznie aż 119 miejsc postojowych.