MAKRUM z prezentacją dla branży wydobywczej podczas Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

MAKRUM z prezentacją dla branży wydobywczej podczas Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku
Data publikacji: 23.06.2017

20-21 czerwca w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej sektor przemysłowy Grupy Kapitałowej IMMOBILE, zaprezentowała szeroką gamę kruszarek marki MAKRUM oraz nowatorski produkt dla branży budownictwa drogowego - granulator destruktu asfaltowego. Prezentacja miała miejsce podczas IX Konferencji branżowej 'Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku'.

W konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku udział wzięło ponad 150 osób. Organizatorem imprezy jest BMP – wydawca magazynu "Surowce i Maszyny Budowlane" oraz portalu kieruneksurowce.pl. Wydarzenie podzielone było na dwie części - część merytoryczną podczas której prowadzono dyskusje dotyczące branży kopalnianej oraz część na której zaproszone spółki prezentowały swoją ofertę.

Część merytoryczna skupiła się na czterech aspektach towarzyszących branży: nowych inwestycjach („Nowoczesna eksploatacja w kopalni SKSM Dębówko – Leonard Miara), zarządzaniu („Nowoczesne zarządzanie w kruszywach – nie kierownik, a lider” – Adrian Fibic, ALAS Utex),jakości („Właściwości użytkowe kruszyw do betonu i ich wpływ na jakość betonu” – Artur Książek, KRUSZGEO) oraz bezpieczeństwie.Spółka MAKRUM, doświadczony producent maszyn dla przemysłu wydobywczego, pojawiła się na imprezie z ofertą maszyn kruszących, w których produkcji posiada ponad 150-letnią tradycję. Klientom zaproponowano bogatą rodzinę tradycyjnych kruszarek marki oraz nowatorskie produkty niedawno zaproponowane rynkowi - wśród nich kruszarkę serii HJ. Ten nowatorski produkt, którego premiera miała miejsce na Targach Autostrada 2017 w Kielcach reprezentuje nową serię maszyn, która narodziła się z idei innowacyjnego podejścia do konstruowania, popartego wieloletnim doświadczeniem spółki. Podążając za obecnymi trendami w branży, linia HJ zapewnia łatwość obsługi maszyny oraz kompaktową budowę, łącząc to z wykonaniem opartym o konstrukcje sprawdzone w wieloletnim użytkowaniu i wykazujące się niespotykaną trwałością.

Drugim z promowanych produktów była ubiegłoroczna premiera - granulator destruktu asfaltowego, który służy do rozdrabniania dostępnego destruktu asfaltowego, przystosowując go do powtórnego użycia w procesie budowy dróg i nawierzchni. Jest to poszukiwany produkt w czasach w których coraz szerzej zwraca się uwagę na aspekty ekologiczne oraz ekonomiczne, które są niewątpliwą zaletą stosowania tego rodzaju recyklingu. Granulator produkcji MAKRUM wyróżnia się na rynku niespotykanie wysoką wydajnością oraz niską energochłonnością. Przystosowany jest do pracy w nieograniczonym spektrum temperatur. Zastosowane w produkcji granulatora materiały wysokiej jakości gwarantują maksymalnie długie okresy eksploatacji części, pozostawiając dużą ergonomię użytkowania i serwisu maszyny. W zależności od potrzeb, zastosować można ramę stacjonarną granulatora lub przewoźną, która umożliwia dogodny transport i ustawienie w dowolnym miejscu.