Nowa inwestycja deweloperska Grupy i jeże - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowa inwestycja deweloperska Grupy i jeże
Data publikacji: 23.11.2020

Grupa Kapitałowa IMMOBILE już wkrótce rozpocznie trzecią etapowaną inwestycję deweloperską. Zanim jednak na przeznaczonym pod nią terenie przy ul. Czarna Droga w Bydgoszczy pojawi się budynek wielorodzinny, stanęły tu... domki dla jeży.


Na działce przy ul. Czarna droga 45 niebawem zaczną się pracę porządkowe związane z budową nowego osiedla mieszkaniowego. W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi siedlisk jeży na terenie naszej nowej inwestycji, podjęto działania, które pozwolą zabezpieczyć potencjalnie zamieszkałe tam ssaki. Przedstawiciele lidera segmentu deweloperskiego Grupy, spółki CDI, razem z Fundacją JeKo i Fundacją Immo, dokonali oględzin terenu, po których postanowiono postawić specjalne domki dla jeży, umożliwiające odłowienie zwierząt i przekazanie pod bezpieczne skrzydła Fundacji. Po ponownych poszukiwaniach gniazd i weryfikacji domków, nie odnaleziono jednak żadnych nowych lokatorów. Gdyby po rozpoczęciu prac sytuacja się zmieniła, po otrzymaniu oficjalnej zgodny z RDOŚ, przeniesione zostaną one do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Azyl dla Jeży" z zastosowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.


Obecnie segment deweloperski Grupy Kapitałowej IMMOBILE realizuje dwa duże etapowane projekty deweloperskie – Platanowy Park oraz Osiedle Uniwersyteckie. Obie inwestycje powstają w Bydgoszczy i cieszą się dużym zainteresowaniem. Trzecia inwestycja pod skrzydłami dewelopera CDI powstanie w bydgoskiej dzielnicy Okole. Prace rozpoczną się na przełomie roku, a zakończyć powinny w IV kwartale 2022 r. Już wkrótce zaprezentujemy więcej informacji na ten temat.