Uroczyste zakończenie fazy konstrukcyjnej na drugim etapie Osiedla Uniwersyteckiego - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Uroczyste zakończenie fazy konstrukcyjnej na drugim etapie Osiedla Uniwersyteckiego
Data publikacji: 17.11.2020

W minionym tygodniu oficjalnie zakończyło się wznoszenie konstrukcji drugiego już etapu Osiedla Uniwersyteckiego, kolejnego dużego projektu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE, realizowanego pod skrzydłami spółki deweloperskiej CDI. Moment ten zwieńczyła tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy, która z uwagi na obowiązujące obostrzenia, odbyła się w skromniejszej formie niż dotychczas.

Mimo, że nie tak hucznie jak zawsze, ale tradycji stało się zadość - zawieszenie wiechy na drugim etapie Osiedla Uniwersyteckiego za nami. Ozdobny wieniec z gałęzi i wstążek symbolicznie zawisł na szczycie jednego z nowo wybudowanych budynków. A to oznacza jedno: zakończyło się wznoszenie budynków i przyszedł czas na prace instalacyjne i wykończeniowe.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli, a jej wygląd tradycyjnie ma postać ozdobnego wieńca lub drzewka z kwiatów, traw i gałęzi. Okazja ta na inwestycjach deweloperskich Grupy Kapitałowej IMMOBILE była zawsze wykorzystywana do hucznej celebracji, na której świętowała ekipa zatrudniona przy wznoszeniu budynków, pracownicy spółek Grupy, architekci, przedstawiciele dostawców i inne osoby które dołożyły swoją cegiełkę do sukcesu budowy. Niestety w tym roku, w związku z panującą sytuacją, uroczystość została ograniczona do minimum. Mamy jednak nadzieję, że już przy kolejnym etapie, znowu będzie nam dane spotkać się w większym gronie!

Wznoszenie etapu pierwszego, składającego się z trzech budynków z 108 mieszkaniami, trwało dwa lata i zakończyło się w czerwcu 2020. Etap drugi to trzy kolejne bliźniacze budynki, a w ich ramach 106 mieszkań o powierzchniach od 26,67 do 73,44 metrów kwadratowych. Budowa drugiego etapu inwestycji Osiedle Uniwersyteckie wystartowała na początku bieżącego roku. Jesienią ku końcowi dobiegała faza konstrukcyjna budowy, po której budowlańcy przechodzą do prac wykończeniowych. Zakończenie budowy przewidywane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.