Nowy hotel Focus Premium w Sopocie - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Nowy hotel Focus Premium w Sopocie
Data publikacji: 24.10.2016

Należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE spółka Focus Hotels S.A. zarządzająca siecią 7 hoteli, ogłosiła zawarcie umowy ze spółką DSJ International Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, na mocy której ustalono warunki powstania kolejnego hotelu sieci. Obiekt klasy Premium otwarty zostanie już w przyszłym roku w Sopocie.

Na podstawie umowy tej, spółka DSJ International zobowiązała się wybudować na swojej nieruchomości w Sopocie hotel oraz przekazać go sieci Focus Hotels do użytku jeszcze w 2017 roku. Umowa dzierżawy zawarta została na okres 15 lat.Będzie to już trzeci obiekt marki Focus w Trójmieście. Ostatni, 4 gwiazdkowy hotel klasy Premium w Gdańsku Wrzeszczu, otwarto w czerwcu bieżącego roku. Nowy hotel w Sopocie dołączy do brandu Premium, który w tym momencie tworzy właśnie drugi gdański obiekt oraz hotel 4-gwiazdkowy w Inowrocławiu. Nowoczesny obiekt będzie dysponował 70 pokojami. Do dyspozycji gości będzie restauracja, sala konferencyjna, sauna oraz siłownia. Powstanie on w dogodnej lokalizacji w centrum miasta, przy ulicy 1 Maja 7 w Sopocie.[caption id="attachment_3313" align="aligncenter" width="615"]
Otwarty w 2016 r. Focus Hotel Premium Gdańsk[/caption]- To kolejny sukces na obranej przez nas drodze rozwoju. Cieszymy się, że zyskaliśmy zaufanie kolejnego inwestora. Hotel w Sopocie będzie wyróżniał się nowoczesnym designem i restauracją na najwyższym poziomie. Stawiamy na unikalny wystrój i umiejętne połączenie nowoczesnego wzornictwa z funkcjonalnością – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

Ciekawostką jest, iż hotelowy parking na 40 miejsc postojowych zostanie przygotowany z wykorzystaniem automatycznego systemu parkingowego MODULO, będącego autorskim rozwiązaniem MAKRUM Projekt Management, spółki również należącej do Grupy Kapitałowej IMMOBILE. Rozwiązanie to pozwala powielić liczbę miejsc parkingowych na dostępnym terenie, nie ingerując w jego architekturę. Doskonale sprawdza się jako garaż w miejscach, gdzie otaczający teren wymusza ukrycie pojazdów pod ziemią, takich jak centra miast. Nad bezpieczeństwem czuwa zestaw mechanicznych i elektronicznych zabezpieczeń, dając gwarancję bezpiecznego i wygodnego przechowywania zaparkowanego tam pojazdu.[caption id="attachment_4049" align="aligncenter" width="621" class=" "]
Wizualizacja jednego z systemów parkingowych Modulo[/caption]

Podpisanie umowy regulującej warunki powstania ósmego już obiektu sieci jest efektem polityki spółki Focus Hotels, która stawia na intensywny i dynamiczny rozwój oraz ekspansję swojej marki zarówno w Polsce, jak i za granicą. W Polsce sieć chciałabym otworzyć nowe obiekty w największych miastach, w których jeszcze nie posiada hoteli, a jeśli chodzi o kraje zagraniczne, to w kręgu zainteresowania spółki znajdują się w pierwszej kolejności takie kraje jak Niemcy, Ukraina czy Białorus. W chwili obecnej prowadzone są rozmowy na różnych etapach zaawansowania, które w przyszłości zaowocować powinny otwarciami kolejnych obiektów w tych właśnie lokalizacjach.