Pierwsza relacja z zaawansowanej już budowy I etapu osiedla Rabatki w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Pierwsza relacja z zaawansowanej już budowy I etapu osiedla Rabatki w Bydgoszczy
Data publikacji: 22.06.2021

Zapraszamy na relację z budowy I etapu osiedla Rabatki. Powstają tutaj dwa budynki z 130 mieszkaniami. Rabatki to trzeci projekt mieszkaniowy lidera segmentu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE - spółki CDI. Jej wyróżnikiem jest urokliwa lokalizacja nad Kanałem Bydgoskim oraz bogactwo zieleni i akcentów roślinnych, na co wskazuje już sama nazwa tej inwestycji.

Inwestycja Rabatki realizowana jest przy ulicy Czarna Droga na Okolu. Bezpośrednio przy budynkach znajduje się Stary Kanał Bydgoski oraz V Śluza, która powstała wraz z Kanałem. W miejscu inwestycji, w latach 60. i 70., uprawiano chryzantemy i róże i właśnie od tego swoją nazwę wziął ten projekt. W planach dewelopera jest kilka budynków wielorodzinnych. Obecnie realizowany jest I etap z dwoma obiektami.

W budynkach A i B pierwszego etapu osiedla Rabatki powstaje 130 mieszkań o powierzchni od około 35 do 96 m2. W większym (budynek A) będzie 95 mieszkań, w mniejszym 35 mieszkań. Budynki ulokowano tak, żeby „otworzyć” je na pobliską wodę. Każdy obiekt będzie miał po sześć kondygnacji. Na parterze zaplanowano indywidualne garaże, a wyżej mieszkania.Zapraszamy na stronę inwestycji, gdzie obejrzeć można dostępne mieszkania.Obecnie trwa realizacja prac związanych z wznoszeniem konstrukcji budynków A i B. Na budynku B realizujemy prace murarskie 3 piętra oraz zbrojenie stropu nad 2 piętrem, zaś na budynku A, w zależności od klatki, wykonujemy prace murarskie 2 piętra oraz zbrojarskie nad 1 i 2 piętrem.

Elewacja budynków zostanie wykonana z okładziny ceglanej i zostanie uzupełniona pnączami zieleni. Budynki będą tworzyły układ w kształcie litery U. Wewnętrzny dziedziniec będzie w pełni zagospodarowany terenami zielonymi. Zostaną tam nasadzone między innymi hortensje, róże, a także liliowce. Teren zostanie wyposażony w automatyczne nawadnianie. Zieleń ma być znakiem rozpoznawczym inwestycji oraz elementem łączącym z parkiem nad Starym Kanałem Bydgoskim. Elementy roślinne pojawią się też przy wykończeniu klatek schodowych.

Osiedle Rabatki to inwestycja realizowana przez bydgoskiego dewelopera CDI Konsultanci Budowlani. Jest to trzeci projekt mieszkaniowy w Bydgoszczy. Od 2014 roku trwa budowa kolejnych budynków osiedla Platanowy Park na osiedlu Leśnym, a od 2018 roku Osiedle Uniwersyteckie w pobliżu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.Zapraszamy także na video prezentujące osiedle na odrobinę wcześniejszym etapie prac, na początku bieżącego miesiąca: