Platanowy Park - największa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Platanowy Park - największa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy
Data publikacji: 05.02.2021

Platanowy Park to wieloetapowe, największe z nowo budowanych osiedli w Bydgoszczy. Powstaje na niemal 10 hektarach powierzchni, w kwartale ulic Sułkowskiego, Dwernickiego, Kamiennej i Leśnej. Planowana zabudowa obejmuje zarówno funkcje mieszkaniowe, jak i powierzchnie biurowe, handlowe, usługowe, tereny zielone, drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe. Poznaj atuty tej wyjątkowej inwestycji.

Platanowy Park jest położony na Osiedlu Leśnym, od lat uznawanym za jedno z bezpieczniejszych i przyjaznych rodzinom miejsc w mieście. Atutem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo Śródmieścia. Zaledwie kilka minut od Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku – największego parku miejskiego w Polsce. Świetnie skomunikowanie zapewniają linie tramwajowe, autobusowe i ścieżki rowerowe.

Nowoczesna, lekka architektura budynków Platanowego Parku zaprojektowana została przez renomowaną pracownię CDF Architekci z Poznania. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, pełna infrastruktura teletechniczna, windy od najniższych poziomów, panoramiczne okna, przestronne balkony i tarasy, to tylko niektóre wyróżniki inwestycji. Zróżnicowane rozkłady, od przytulnych kawalerek do wielopokojowych mieszkań, pozwalają zaspokoić potrzeby singli, młodych małżeństw oraz dużych rodzin wielopokoleniowych. Przestronne patia z placami zabaw i cały teren wolny od ruchu samochodów – wszystko po to, by mieszkać wygodnie i bezpiecznie.

Dotychczas oddano do użytku 144 mieszkań etapu ‘0’ i 148 mieszkań w ‘I’ etapie. W etapie ‘II’, zakończonym w listopadzie ubiegłego roku, pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań ze 195 oddanych do użytkowania. Po raz pierwszy na tym etapie inwestycji, obok standardowych miejsc postojowych, zastosowano platformy parkingowe MODULO, co pozwala bez konieczności anektowania dodatkowej przestrzeni, na znaczne zwiększenie ilość miejsc parkingowych. Te urządzenia będą również montowane w obecnie powstającym etapie ‘III’. Budowane są równolegle trzy budynki, w tym najwyższy na całym osiedlu 15- kondygnacyjny obiekt, który stanie się niewątpliwą wizytówką tej części Bydgoszczy, o czym będzie można się przekonać w I kwartale 2023 r.Inwestorem Platanowego Parku jest CDI Konsultanci Budowlani - deweloper wchodzący w skład notowanej na warszawskiej GPW od 2007 roku, Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Jednym z kilku głównych segmentów działalności tej spółki jest deweloping.