Pytania z czatu z użytkownikami Portalu Analiz – podcast 03 Atrem S.A. - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Pytania z czatu z użytkownikami Portalu Analiz – podcast 03 Atrem S.A.
Data publikacji: 29.10.2020

Zapraszamy do śledzenia podcastów spółek należących do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Dziś trzeci podcast Atrem S.A., w ramach którego prezentujemy fragment czatu z prezesem zarządu tej spółki, zrealizowany przez Portal Analiz. Andrzej Goławski odpowiada tu na pytania dotyczące modelu biznesowego Atremu, kadry i zarządu oraz sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - działu informatyki.Publikacja podcastów jest kolejnym sposobem komunikacji spółki z rynkiem. Inicjatywę tę zapoczątkował zarząd Grupy Kapitałowej IMMOBILE, publikując cotygodniowe omówienie bieżącej sytuacji. Dziś, w ramach podcastu Atrem S.A., prezentujemy odpowiedzi na część pytań do których odniósł się prezes Andrzej Goławski podczas czatu z użytkownikami Portalu Analiz. Zaprezentowany materiał jest fragmentem spotkania - całość dostępna jest na Portalu Analiz dla jego zarejestrowanych użytkowników. Czat zrealizowano 27 października 2020 r.

Pytania autorstwa użytkowników Portalu Analiz (zapis oryginalny) zawarte w materiale:Spółka - model biznesowy0:02 Prośba o przybliżenie spółki - jak w praktyce firma jest zorganizowana w segmencie automatyka i elektroenergetyka? Czy to są ekipy budowlane, inżynierskie? Jakie spółka posiada zasoby: maszyny, urządzenia itp.? Czy spółka wykonuje większość prac własnymi zasobami czy podzleca?7:09 Na 30.06 spółka zatrudniała 187 osób. Wcześniej (wg podcastu nr 1) było nawet 250 osób. Czy obecna liczba zatrudnionych jest docelowa? Czy w sprawozdaniu za Q3 będzie już widoczny efekt mniejszego zatrudnienia i jaki będzie wpływ w % na koszty?

Ludzie10:08 Prośba o krótkie przedstawienie osoby Prezesa i Wiceprezesa zarządu14:35 Jak po przejęciu przez GKI zmieniła się kadra spółki - czy było dużo odejść ważnych pracowników, czy wszystkie kompetencje zostały utrzymane? Na forum gowork okres za poprzedniego właściciela raczej nie jest oceniany pozytywnie, wygląda, że część pracowników miała lepsze traktowanie od innych. Część osób zapewne "z rezerwą" mogła podejść do nowych właścicieli, którzy są spoza branży?

Informatyka - sprzedaż działu18:47 Jak duży to jest zespół? Jakiego rzędu to jest koszt kwartalny? Czy po sprzedaży spółka straci istotne kompetencje? Kiedy powinno dojść do transakcji i jaki będzie jej wpływ na wynik spółki?

Poprzednie odcinki podcastów: https://blog.immobile.com.pl/tag/podcast-grupa-kapitalowa-immobile/Zapraszamy do komentowania oraz subskrybowania naszego profilu na Youtube, aby być na bieżąco z kolejnymi odcinkami. Zachęcamy także do słuchania i zadawania pytań, do których odnieść się będziemy mogli w kolejnych odcinkach serii.