Relacja z zorganizowanej przez MAKRUM konferencji Kruszywa - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Relacja z zorganizowanej przez MAKRUM konferencji Kruszywa
Data publikacji: 18.03.2016

W dniach 9-10 marca MAKRUM Project Management gościło w Bydgoszczy liczne grono przedstawicieli świata nauki i najważniejszych firm z branży przemysłu związanego z kruszywami. Zgromadzili się oni na zaproszenie spółki, z okazji Konferencji Rozwój Rynku Kruszyw i Przemysłu Maszyn Kruszących w Polsce. MAKRUM jako organizator Konferencji, zaprosiło do współorganizacji Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Patronatem naukowym objęła to wydarzenia Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, medialnym zaś Magazyn Kruszywa.

Konferencja była nawiązaniem do niemal 150-letniego doświadczenia MAKRUM w dostawie rozwiązań dla przemysłu wydobywczego, chemicznego, papierniczego czy cementowego. W jej trakcie zaprezentowano szereg zagadnień dotyczących produkcji kruszyw, stosowanych w tych procesach maszyn oraz najnowszych kierunków rozwoju w branży. Była to również doskonała sposobność do wymiany poglądów na temat rynku oraz do zaprezentowania nowych maszyn spod szyldu MAKRUM, wchodzących do sprzedaży w roku 2016. Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem branży, w związku z czym zgromadziliśmy duże grono znakomitych Gości oraz Prelegentów.Miejsce pod organizację konferencji użyczone zostało przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym obiadem w Restauracji Uniwersyteckiej, po czym goście przenieśli się do Auli Regionalnego Centrum Innowacyjności UTP, gdzie wysłuchali szeregu wykładów.Prezes MAKRUM Project Management Piotr Szczeblewski wita zgromadzonych gości:

Prezentację Makrum uzupełniły materiały prezentujące spółkę, jej produkty oraz działalność Grupy Kapitałowej IMMOBILE:

Po dniu pełnym nowej wiedzy i dyskusji na jej temat, zgromadzone grono udało się na kolację do znajdującej się w sercu Bydgoszczy (Wyspa Młyńska) restauracji Maestra. Po takim odpoczynku rozpoczęto kolejny dzień wykładów. W trakcie tych intensywnych dwóch dni omówione zostały takie tematy jak rozwój rynku kruszyw w okresie 25-lecia; perspektywy rynku kruszyw i maszyn kruszących; technologia produkcji kruszyw; optymalizacja zużycia energii przez kruszarki; innowacyjne idee i rozwiązania konstrukcyjne młynów oraz wiele innych. Prelegentami byli pracownicy naukowi obu współpracujących przy Konferencji uczelni oraz specjaliści MAKRUM Project Management.Oklaski dla Prelegentki reprezentującej UTP:
Reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie:


Wśród gości zaś, znaleźli się przedstawiciele zarówno firm które od lat łączy z MAKRUM współpraca, jak i tych które dopiero dzięki konferencji miały szansę bliżej zapoznać się z działalnością i ofertą spółki. Pojawili się reprezentanci m.in. KGHM Polska Miedź, Cementowni Lafarge, Cementowni Ożarów, firmy Nordkalk, Trzuskawica i wielu innych. Liczne grono stanowili również pracownicy uczelni takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, których praca naukowa związana jest z tematyką poruszaną na konferencji.Przerwy kawowe to doskonały moment na wymianę opinii na temat kwestii poruszanych podczas wykładów:Między wykładami odbyliśmy z gośćmi również szereg rozmów przed kamerą. Nasi goście opowiedzieli jak oceniają konferencję i jej organizację - już niebawem wypowiedzi te znaleźć można będzie na naszym blogu.Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie konferencji:Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za udział w tym Wydarzeniu, a współorganizatorom oraz patronom za współpracę. Mamy nadzieję, że tegoroczną konferencję kontynuować będziemy mogli w przyszłości jako wydarzenie cykliczne, które stanie się dla naszej branży doskonałym forum spotkań i wymiany doświadczeń.