Uroczyste zakończenie fazy konstrukcyjnej na kolejnych budynkach Platanowego Parku - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Uroczyste zakończenie fazy konstrukcyjnej na kolejnych budynkach Platanowego Parku
Data publikacji: 09.08.2019

W czwartek 8 sierpnia oficjalnie zakończyło się wznoszenie konstrukcji dwóch budynków II etapu Platanowego Parku, czołowego etapowanego projektu deweloperskiego Grupy Kapitałowej IMMOBILE, realizowanego pod skrzydłami spółki deweloperskiej CDI. Moment ten zwieńczyła tradycyjna uroczystość zawieszenia wiechy.

Na bydgoskim Osiedlu Leśnym, na ponad 10-hektarowej działce po fabryce Makrum powstaje największe nowoczesne osiedle mieszkaniowe w Bydgoszczy. Dotychczas wybudowaliśmy tu już 292 mieszkań oraz 25 lokali użytkowych. Do tej puli właśnie dołączyły nowe budynki II etapu: zlokalizowany przy ul. Leśnej 24 ze 100 mieszkaniami, oraz położony przy ul. Leśnej 26 z 95 mieszkaniami. Dodatkowo etap ten posiada 5 lokali użytkowych.

Ozdobny wieniec z gałęzi i wstążek podczas tradycyjnej uroczystości zawieszenia wiechy, symbolicznie zawisł na najwyższym punkcie budynków. Na uroczystości zgromadziło się liczne grono osób, złożone z budowlańców i inspektorów pracujących przy inwestycji, przedstawicieli dostawców, biura projektowego, pracowników i zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz dziennikarzy. Wśród gości znaleźli się m.in. architekt Karol Fiedor, stojący na czele poznańskiego biura CDF Architekci, które jest autorem projektu Platanowego Parku oraz znany bydgoski krawiec Karol Włodarski, będący ambasadorem Platanowego Parku, a zarazem szczęśliwym mieszkańcem jednego z mieszkań poprzedniego etapu inwestycji. Głos w krótkich przemówieniach zabrał Prezes GK IMMOBILE Rafał Jerzy oraz kierujący realizacją inwestycji Wojciech Puławski, reprezentujący CDI Konsultanci Budowlani, dziękując za zaangażowanie w prace wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu i sprawnej realizacji kolejnego etapu budowy. Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie inwestycji oraz poczęstunek.

Na zgromadzonych duże wrażenie zrobił parking położony pod budynkami II etapu Platanowego Parku. Jego konstrukcja jest szczególnie ciekawa, ponieważ zrezygnowano z tradycyjnej hali garażowej czy też dwupoziomowego parkingu, na rzecz imponujących rozmiarów hali, w której parkowanie odbywać się będzie w dużej mierze z pomocą nowoczesnych, automatycznych systemów parkingowych. Urządzenia dostarczy firma MODULO Parking, która jest częścią przemysłowego segmentu Grupy IMMOBILE. Zastosowane zostaną różnorodne rodzaje systemów, między innymi systemy niezależne typu Platforms, w których platforma poruszać się będzie na dwóch poziomach, umożliwiając bezkolizyjny wyjazd pojazdom zaparkowanym na obu platformach, systemy Lift&Slide transportujące pojazdy pionowo i poziomo dla zwiększenia powierzchni parkowania oraz systemy zależne typu Scissor, będące najlepszym wyborem dla rodzin posiadających więcej niż jedno auto. Ich instalacja rozpocznie się już jesienią. Łącznie w hali powstanie 217 miejsc postojowych.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli, a jej wygląd tradycyjnie ma postać ozdobnego wieńca lub drzewka z kwiatów, traw i gałęzi. Nieco ponad miesiąc temu podobna uroczystość odbyła się na pierwszym etapie drugiego dużego projektu deweloperskiego Grupy, Osiedlu Uniwersyteckim.Za piękne zdjęcia inwestycji tradycyjnie dziękujemy Krystianowi Doboszowi. Więcej zdjęć z uroczystości znaleźć można na blogu Bydgoszcz w Budowie