Za nami wyjątkowe Walne Zgromadzenie Grupy Kapitałowej IMMOBILE - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Za nami wyjątkowe Walne Zgromadzenie Grupy Kapitałowej IMMOBILE
Data publikacji: 03.07.2017

Miniony weekend trwale zapisał się w historii Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. W jego trakcie odbyły się dwa ważne dla spółek notowanych na giełdzie wydarzenia: Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy oraz pierwszy w dziejach Grupy Dzień Inwestora, na których goszczono w sumie ponad 80 inwestorów indywidualnych.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, zwołane na piątek 30 czerwca 2017 r., rozpoczęło się przed godziną 13:00 rejestracją uczestników. Pojawiło się na nim 40 akcjonariuszy uprawionych do głosowania, reprezentujących łącznie ponad 40 milionów głosów na WZA. Drugą część zgromadzonych stanowili goście, którzy przybyli na to wydarzenie aby poznać Grupę Kapitałową IMMOBILE oraz procedury jakimi rządzi się organizacja walnych zgromadzeń notowanych spółek.Wydarzenie odbyło się w Hotelu Pod Orłem - zabytkowym obiekcie, który znalazł się w zasobach nieruchomości Grupy w pierwszym kwartale tego roku, od tamtego czasu operując pod brandem Focus Premium. W hotelu zaoferowano noclegi przyjezdnym gościom, który następnego dnia wzięli udział również w Dniu Inwestora spółki.

Przywitania Akcjonariuszy oraz Gości, tradycyjnie już, dokonał Prezes Zarządu Rafał Jerzy. Przedstawił on także najważniejsze skonsolidowane i jednostkowe wyniki finansowe, wypracowane przez spółkę w minionym roku oraz ostatnio publikowane wyniki za 1 kwartał 2017 r. Następnie Akcjonariusze w zgromadzeniu prowadzonym przez mec. Marcina Marczuka, przystąpili do głosowania nad projektami uchwał. Ich efektem, m.in. zatwierdzono sprawozdanie spółki za rok 2016, udzielono absolutoriów członkom zarządu i rady nadzorczej oraz uchwalono nowe brzmienie statutu spółki. Głosowanie akcjonariuszy powołało również dwóch nowych członków Rady Nadzorczej spółki, w osobach p. Andrzeja Paczuskiego oraz Roberta Dziubłowskiego.Najważniejszą dla akcjonariuszy podjętą uchwałą było jednak zatwierdzenie wypłaty dywidendy w kwocie 4.521.775,92 zł, to jest 0,06 złotych na jedną akcję. Jest to drugi z kolei rok w którym Grupa Kapitałowa IMMOBILE postanawia podzielić się zyskiem ze swoimi Akcjonariuszami. Zgodnie z deklaracjami Zarządu, spółka chciałaby pozostać spółką dywidendową w dłuższej perspektywie.Kompleksowa lista podjętych podczas WZA uchwał dostępna jest tutaj.

Po zamknięciu głosowań i zakończeniu oficjalnej części spotkania, goście udali się na wspólny obiad, po którym ponownie zgromadzono się, aby wysłuchać prezentacji działalności trzech głównych sektorów Grupy Kapitałowej IMMOBILE.

Pierwsi, o działalności hotelowej Grupy, opowiedzieli Paweł Mirski i Łukasz Płoszyński tworzący zarząd spółki zależnej Focus Hotels S.A. Przedstawili oni proces rozwoju sieci na przestrzeni lat, jej dynamicznie rosnącą pozycję na krajowym rynku oraz plany dalszego rozwoju i zagranicznej ekspansji.Jako drugi zaprezentował się Piotr Szczeblewski, Prezes takich spółek wchodzących w strukturę Grupy jak PROJPRZEM S.A., Makrum Project Management Sp. z o.o. oraz MODULO Parking Sp. z o.o. Kompleksowo opowiedział zgromadzonym o poszczególnych działalnościach prowadzonych w segmencie przemysłowym Grupy. Jego prezentacja zakończyła się lawiną pytań ze strony słuchaczy, którzy szczególne zainteresowanie wykazali automatycznymi systemami parkingowymi MODULO - najnowszym produktem Grupy, który po początkowym etapie wprowadzania na rynek, zaczął notować dobre wyniki sprzedaży.

Ostatnią prezentację poprowadzili menedżerowie sektora deweloperskiego: Jacek Kazubowski, Andrzej Witkowski oraz Maciej Wawrzyniak. Przedstawili oni dwie główne inwestycje Grupy: zlokalizowany w centrum Bydgoszczy budynek biurowy IMMOBILE K3 oraz usytuowane na prawie 10 hektarowym terenie multifunkcyjne osiedle Platanowy Park. Ten ostatni projekt, obrazowo przedstawiono na makiecie osiedla, wokół której zgromadzili się goście, aby dokładnie zobaczyć planowane etapowanie inwestycji oraz cechy które wyróżniać ją będą na lokalnym rynku nieruchomości.

Wydarzenia tego dnia, po licznych dyskusjach i pytaniach, zamknęły się po godzinie 19, kiedy nasi goście czas wolny spożytkowali na dalsze, już kuluarowe, wymiany opinii lub poznanie uroków Bydgoszczy, będącej siedzibą większości spółek Grupy Kapitałowej IMMOBILE.Z naszymi gośćmi spotkaliśmy się jednak już następnego dnia, wyjeżdżając o godzinie 10:00 na tour po głównych fabrykach i inwestycjach spółki. Relację z Dnia Inwestora przedstawimy już niebawem.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i tak liczny udział w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. osób przybyłych zarówno z regionu (Bydgoszcz, Toruń), jak i z dalszych zakątków Polski - z Warszawy, Krakowa, Piły i innych miast. Cieszymy się, że kolejny raz udało nam się zgromadzić w tak licznym gronie oraz poznać zarówno nowych Akcjonariuszy, jak i osoby pasjonujące się rodzimym rynkiem kapitałowym. Takie spotkania to zdecydowanie najlepsza forma obopólnego kontaktu. Wszystkich akcjonariuszy którzy nie mieli możliwości spotkać się z nami tym razem, zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z podjętymi uchwałami. Przede wszystkim jednak, zapraszamy do udziału w kolejnych Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.