Jak się chronić przed UPADŁOŚCIĄ DEWELOPERA? Musisz to wiedzieć kupując MIESZKANIE! - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Jak się chronić przed UPADŁOŚCIĄ DEWELOPERA? Musisz to wiedzieć kupując MIESZKANIE!
Data publikacji: 01.06.2022

Co się mówi na budowie? To cykl w ramach vodcastów Grupy Kapitałowej, w którym dzielić się będziemy wiedzą, ciekawostkami i... dowcipami, które usłyszeć można było dotychczas tylko na budowie! Podzielimy się tu wieloletnim doświadczeniem naszych spółek w budowaniu, nadzorach budowlanych, przeglądach technicznych, sprzedaży mieszkań i zarządzaniu nieruchomościami. 

W kolejnym odcinku cyklu zajmujemy się tematem 👉UPADŁOŚCI DEWELOPERÓW👈 Oficjalne dane podają, że w ciągu ostatnich 10 lat upadło aż 150 firm! Jak się uchronić przed wyborem źle rokującego dewelopera? Jak klienta chroni prawo? Co zrobić jeśli Wasz deweloper złożył wniosek o upadłość? 

O tym co musisz wiedzieć kupując mieszkanie opowiedzą doświadczeni praktycy branży budowlanej: Sławomir Winiecki, wiceprezes zarządu Grupy Kapitałowej IMMOBILE oraz Andrzej Witkowski i Jacek Kazubowski, członkowie zarządu jednej z największych spółek deweloperskich w województwie kujawsko-pomorskim, CDI Konsultanci Budowlani. 
👉Tematy odcinka: 
0:00 Symptomy zbliżającej się upadłości dewelopera 
3:34 Dlaczego upada deweloper? Rola inflacji 
6:48 Ustawa o ochronie praw nabywcy. 150 upadłości od 2012 roku? 
12:12 Co kupujący powinien zrobić gdy jego deweloper złożył wniosek o upadłość? 
16:30 Jak CDI podchodzi do tych kwestii? 

#deweloper #mieszkania #upadłość