'Kolory wolności' - wyjątkowa książka Julii Avdeenko i Ambasady Kobiet Quiosque - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

'Kolory wolności' - wyjątkowa książka Julii Avdeenko i Ambasady Kobiet Quiosque
Data publikacji: 23.03.2022

'Kolory wolności. Rok życia Białorusinki w Polsce' to wyjątkowa opowieść o ucieczce z kraju, w którym dominującym kolorem jest szary, a codzienność podporządkowana jest dyktaturze. Julia Avdeenko postawiła wszystko na jedną kartę i razem z mężem oraz dwiema córkami wyjechała z Białorusi. Na stronach książki, która powstała przy współpracy z Ambasadą Kobiet Quiosque, Julia opisała skąd wzięło się jej dążenie do wyprowadzki z Białorusi, z czym zmierzyła się szykując się do wyjazdu, co czuła podczas załatwiania procedur i finalnego przekroczenia granicy oraz jak wyglądał pierwszy rok w Polsce.
Quiosque to marka której misją jest nie tylko moda i trendu, ale również niesienie głębszych idei i mówienie o sprawach ważnych społecznie. Obecnie niewątpliwie do takich tematów należy wojna w Ukrainie, niesłabnący reżim w Białorusi czy ciągle tocząca się wojna w Afganistanie. W tych trudnych sytuacjach odnaleźć się musi dziś wiele kobiet i na to właśnie zwraca uwagę Ambasada Kobiet Quiosque. W najnowszym odcinku serii 'Rozmowy w K3', Julia Avdeenko rozmawia o swojej książce z Agnieszką Krzywańską, dyrektor zarządu PBH (Quiosque) oraz Agnieszką Kucą, szefową działu marketingu i PR. Książka 'Kolory Wolności' to efekt współpracy Ambasady Kobiet Quiosque i Julii Avdeenko, autorki kanału na Youtube 'Białorusini w Polsce'. Ambasada Kobiet Quiosque to wyjątkowy projekt należącej do Grupy Kapitałowej IMMOBILE, marki modowej Quiosque, którego celem jest przedstawienie życia kobiet z różnych stron świata. Jedną z jego ambasadorek jest Julia, która wybrała wolność i zdecydowała się na opuszczenie targanej reżimem Białorusi. Obecnie dzieli się wiedzą i przemyśleniami na temat wolności, życia kobiet oraz budowania swojej rzeczywistości w nowym kraju. Książka jest już dostępna jest w sklepie internetowym Quiosque. „Jesteśmy dumni, że jedną z bohaterek projektu jest Julia. Jej opowieść o trudnych doświadczeniach z życia na Białorusi, a także o tym, jak odnalazła się w Polsce ujęliśmy w książce „Kolory wolności. Rok życia Białorusinki w Polsce”. To niezwykła opowieść o ucieczce z szarego kraju, w którym niemal każdy wymiar codzienności podporządkowany jest dyktaturze. Zachęcamy także do wysłuchania rozmowy z Julią, podczas której opowiada o swojej książce” – mówi Agnieszka Krzywańska, dyrektor zarządu spółki PBH, do której należy Quiosque. Wspomnianą rozmowę odnaleźć można na kanale vodcastowym Grupy Kapitałowej IMMOBILE, w cyklu ‘Rozmowy w K3’:

Julia Avdeenko wzięła także udział w sesji zdjęciowej Quiosque, której efekty można zobaczyć na witrynach naszych sklepów. Zdjęcia te, jak i projekt książki, powstały wiele tygodni przed eskalacją sytuacji, z którą obecnie mamy do czynienia na wschodzie Europy. Mamy nadzieję, że doświadczenia Julii, która w poszukiwaniu wolności również musiała opuścić swój kraj, pomogą innym kobietom odnaleźć się w Polsce i zupełnie nowej rzeczywistości.