Parking Modulo Scissor atrakcją Zlotu Pojazdów Zabytkowych - Aktualności - Grupa Kapitałowa Immobile S.A.

Parking Modulo Scissor atrakcją Zlotu Pojazdów Zabytkowych
Data publikacji: 22.05.2017

W miniony weekend w Brodnicy odbył się III Zlot Pojazdów Zabytkowych, w którym udział wzięło ponad dwieście aut. Na zaproszenie organizatorów podczas wydarzenia gościła również marka MODULO Parking, będąca częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Prezentowała ona system parkingowy Modulo Scissor, przy pomocy którego eksponowano zabytkowe pojazdy biorące udział w wydarzeniu.

Automatyczne systemy parkingowe Modulo to nie tylko antidotum na problem parkowania w zatłoczonych centrach miast czy wygodne rozwiązanie dla deweloperów i parkingów przydomowych, pozwalające rozszerzyć dostępną przestrzeń parkingową. To również doskonała metoda wyeksponowania pojazdów dla dealerów samochodowych czy ich prezentacji podczas imprez motoryzacyjnych, z uwagi na wyniesienie górnego poziomu parkingu na wysokość.W tej ostatniej funkcji system Modulo Scissor wykorzystany został podczas niedzielnego zlotu samochodów zabytkowych w Brodnicy. Taka forma prezentacji bardzo przyciągała uwagę gości wydarzenia, nie tylko ze względu na piękne egzemplarze zabytkowych pojazdów zaparkowanych na systemie, ale również dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji i ciągłej jeszcze unikatowości tego produktu na polskim rynku.

Na systemie Scissor zaparkowały dwa odrestaurowane Fiaty: popularny „Duży Fiat” czyli model 125p oraz „Maluch” - model 126p. Oba pojazdy są własnością jednego z organizatorów Zlotu w Brodnicy. Kolekcjonerski Fiat 125p, wyprodukowany w 1990 roku i zachowany w niemal nienaruszonym stanie (zaledwie 80 000 km przebiegu), trafił do obecnego właściciela w minionym roku. Fiat 126p. „Maluch”, pochodzi zaś z 1981 roku, a zakupiony został kilka miesięcy przez zlotem, w tym czasie przechodząc kapitalny remont mechaniczny i stylistyczny. W zakres remontu wchodziła regeneracja silnika o przebiegu 118 000 km, skrzyni biegów, zawieszenia oraz powłoki lakierniczej. Oba samochody posiadają lakier utrzymany w charakterystycznym dla tamtego okresu i marki Fiat odcieniu żywej czerwieni. Próbka oryginalnego lakieru z Dużego Fiata, pozwoliła na dobranie niemalże identycznego koloru dla „Malucha”.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć na tegorocznym Zlocie w Brodnicy i prezentować na automatycznym systemie parkingowym MODULO Scissor te dwie wspaniałe ikony polskiej motoryzacji. Dziękujemy organizatorom oraz właścicielowi pojazdów za zainteresowanie naszym systemem i możliwość zaprezentowania go na zlocie.

Zlot na którym zaprezentowano produkty spółki Modulo Parking jest kontynuacją cyklicznej imprezy, organizowanej przez Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych, we współpracy z Urzędem Miejskim w Brodnicy. W poprzednich latach na zlotach zaprezentowano blisko 400 pojazdów. Najstarszymi pojazdami były samochód Dodge Brothers z 1925 r. i motocykl Sokół 1000 z 1935 r. Prócz tego było wiele klasycznych aut, w większości powojennej produkcji, np. Warszawa M20 z 1959 r., która przyjechała na kołach z Torunia.Przyjazd i rejestracja pojazdów rozpoczęła się o godzinie 11.00, a dwie godziny później nastąpiło oficjalne otwarcie Zlotu. O 16.30 zgromadzone auta przejechały w paradzie ulicami miasta. W trakcie Zlotu obyły się liczne konkursy m.in. plebiscyt wśród publiczności na najładniejszy motocykl i samochód oraz zaplanowane atrakcje dla najmłodszych sympatyków motoryzacji.Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na fanpage spółki Modulo Parking: https://www.facebook.com/moduloparking/posts/284266818649743?notif_t=like&notif_id=1495449850153410